Body wrapping
© Piotr Marcinski/Fotolia.com

Body wrapping – recepta na wymodelowaną sylwetkę. Etapy, przeciwwskazania. Jak przeprowadzić domowy body wrapping?

Body wrapping
© Piotr Marcinski/Fotolia.com

Body wrapping jest zabiegiem stosowanym w celu zredukowania cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Jego regularne wykonywanie skutkuje wymodelowaniem sylwetki oraz przywróceniem jędrności skóry. Polega na nałożeniu na skórę odpowiednich kosmetyków, a następnie owinięciu ciała folią.

 

Body wrapping jest zabiegiem wyszczuplającym, który umożliwia zredukowanie cellulitu oraz wymodelowanie całej sylwetki. Można go przeprowadzić zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak też w warunkach domowych.

Body wrapping – co to jest? Etapy

Body wrapping, nazywany potocznie „foliowaniem ciała”, jest zabiegiem kosmetycznym, który posiada działanie wyszczuplające i antycellulitowe. Wykonują go profesjonalne gabinety kosmetyczne, ale można go również przeprowadzić samodzielnie w domu. Body wrapping składa się z dwóch podstawowych etapów. Pierwszy z nich polega na nałożeniu na ciało kosmetyków pielęgnacyjnych o właściwościach ujędrniających i modelujących sylwetkę. Mogą być to balsamy do ciała, olejki, żele lub aktywne serum przeznaczone na brzuch i pośladki. W drogeriach dostępne są również specjalne kosmetyki do domowej wersji body wrappingu. Drugim etapem jest owinięcie ciała lub jego wybranego fragmentu folią spożywczą. Prowadzi to do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co sprzyja poprawie ogólnego stanu skóry, przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowej, a w efekcie wyszczupleniu sylwetki i zmniejszeniu obwodu ciała. Substancje aktywne, które znajdują się w kosmetykach wykorzystywanych w body wrappingu wnikają w głębokie warstwy skóry przyczyniając się do oczyszczenia jej z toksyn oraz przywrócenia optymalnego napięcia, jędrności i nawilżenia.

Komu zalecany jest body wrapping? Przeciwwskazania do zabiegu

Body wrapping może być stosowany przez każdą, zdrową osobę. Szczególnym wskazaniem do zastosowania tego zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, ujędrnienie oraz wymodelowanie sylwetki. Body wrapping zaleca się stosować w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną oraz racjonalną, pełnowartościową i niskokaloryczną dietą odchudzającą. Pozwoli to na spadek masy ciała i wyszczuplenie całej sylwetki.

 

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu body wrappingu są:

  • podwyższone ciśnienie krwi,
  • choroby i dolegliwości sercowe,
  • zatory,
  • żylaki,
  • miażdżyca,
  • niedawno przebyte operacje.

 

Body wrappingu nie powinny stosować kobiety ciężarne, a także osoby przechodzące ostre infekcje lub ze zdiagnozowanymi chorobami nerek. Zabieg może wywoływać uczucie dyskomfortu w przypadku skóry wrażliwej i naczyniowej.

Domowy body wrapping – jak go przeprowadzić?

Do przeprowadzenia domowego body wrappingu wykorzystuje się kosmetyki zakupione w aptece lub samodzielnie przygotowaną mieszankę. Zaleca się stosować balsamy zawierające substancje aktywne wykazujące właściwości ujędrniające i redukujące cellulit. Są to m.in. cynamon, imbir, kofeina oraz żeń-szeń. Zastosowanie w body wrappingu mają również preparaty zawierające algi morskie oraz błoto mineralne, które usprawnia krążenie oraz łagodzi bóle pourazowe i reumatyczne. Mieszankę do zabiegu wyszczuplającego można przygotować na bazie cynamonu, imbiru i miodu lub miodu, cytryny i soli morskiej. Przed wykonaniem domowego body wrappingu warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i ułatwi wynikanie substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Na osuszoną skórę aplikuje się przygotowaną mieszankę lub kupiony kosmetyk. Nasmarowane miejsce owija się folią spożywczą. Następnie należy przykryć się kocem, ewentualnie nałożyć na siebie grube ubranie. Po upływie 45 minut zdejmuje się folię, a ciało spłukuje się pod chłodną wodą (bez namydlania). Aby zabieg body wrappingu przyniósł oczekiwane efekty, należy go stosować co najmniej raz w tygodniu.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52