Kosmetyki pielęgnacyjne na bazie biszofitu.
©lily/stock.adobe.com

Biszofit: minerał o działaniu przeciwzapalnym - właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Kosmetyki pielęgnacyjne na bazie biszofitu.
©lily/stock.adobe.com

Biszofit to bezbarwny lub biały minerał, którego głównym składnikiem jest chlorek magnezu. Produkt wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, regeneracyjne i tonizujące, dlatego w kosmetyce jest wykorzystywany głównie do produkowania preparatów zwalczających obrzęki, uszkodzoną skórę oraz o działaniu odprężającym.

 

Biszofit to minerał, który wykorzystuje się również w lecznictwie do łagodzenia różnego rodzaju bólów oraz skurczów mięśni. Surowiec jest składnikiem żeli o właściwociach przeciwzapalnych i znieczulających. Preparaty łagodzą bóle mięśni i kręgosłupa, stany pourazowe, zapalenia korzonków nerwowych czy reumatoidalne bóle stawów.

 

Biszofit - właściwości

 

Biszofit to minerał o zawartości magnezu, wapnia, potasu, bromu i jodu. Surowiec wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i znieczulające, dlatego w przemyśle kosmetycznym oraz leczniczym jest on popularnym składnikiem wszelkiego rodzaju maści, żelów, a także balsamów łagodzących bóle mięśni, stawów, obrzęków po krwiakach, zwichnięć czy naciągniętych ścięgien.

 

Balsam mineralny do kąpieli z biszofitem

 

Płynny balsam na bazie drogocennego biszofitu ma wiele zastosowań. Jest to naturalny środek balneologiczny, który działa kojąco na mięśnie, nerwy i układ kostny. Wysoka zawartość minerałów i mikroelementów w kosmetyku powoduje, że produkt skutecznie łagodzi dolegliwości skórne, np. rozstępy i cellulit oraz bóle reumatyczne, mięśni, kręgosłupa, skurcze, żylaki. Balsam mineralny działa rozkurczowo i rozluźniająco, poprawia krążenie krwi, ujędrnia skórę, a także przyspiesza procesy regeneracyjne naskórka.

 

Balsam mineralny - zastosowanie

 

Balsam stosuje się do kąpieli, najlepiej w proporcjach około 100 ml na 100 l wody, ale ma również inne zastosowanie. Kosmetyku można używać do masażu, wcierać bezpośrednio na skórę w bolącym miejscu bądź wykorzystywać do robienia kojących okładów i kompresów. W kosmetyce preparat stosowany jest także do zabiegu jonoforezy polegającej na wprowadzaniu aktywnych substancji w głąb skóry za pomocą prądu stałego. Zabieg ma na celu łagodzić bóle kręgosłupa i stawów oraz różnych stanów zapalnych.

 

Krem do ciała z biszofitem

 

Minerał wykorzystywany jest również do produkcji kremów o właściwościach regeneracyjnych i kojących. Kosmetyk pobudza pracę komórek, przyspiesza regenerację naskórka oraz ran, np. przy owrzodzeniach. Krem do ciała dzięki zawartości cennych minerałów, jak żelazo, magnez czy brom, wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Produkt można stosować na zapalenia stawów, bóle reumatyczne, złamania, obrzęki, stłuczenia czy zerwane ścięgna.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17