kobieta o zdrowych, lśniących włosach
Image by LifetimeStock.com

Badanie trychologiczne skóry głowy pomaga zdiagnozować przyczyny łupieżu i wypadania włosów

kobieta o zdrowych, lśniących włosach
Image by LifetimeStock.com

Badanie trychologiczne przeprowadza się po to, by dotrzeć do przyczyn problemów ze skórą głowy i włosami. Dzięki temu badaniu można lepiej zrozumieć, skąd wzięły się uciążliwe objawy i podjąć skuteczne leczenie.

Na czym polega badanie trychologiczne?

Badanie trychologiczne to badanie skóry głowy i włosów za pomocą powiększającego nawet o 400 razy mikroskopu. Dzięki temu powiększeniu dokładnie można obejrzeć skórę głowy, mieszki włosowe oraz strukturę włosa. Badanie skupia się na cebulkach włosów, określa ich stan i fazę wzrostu. Oprócz przeskanowania skóry głowy kamerą specjalista przeprowadza też wywiad, aby uzupełnić płynące z badania dane i lepiej zdiagnozować problem.

 

Wyniki badania trychologicznego często konsultowane są z psychologami, endokrynologami i dietetykami. Dzięki temu możliwe jest podjęcie leczenia najlepiej dostosowanego do przyczyn problemów z włosami i skórą głowy. Mogą one bowiem wynikać z niewłaściwej pielęgnacji włosów, niewłaściwej diety, mogą mieć podłoże psychosomatyczne oraz hormonalne. Często aby rzeczywiście poprawić ich wygląd i zdrowie, trzeba skojarzyć różne metody leczenia, podjąć wszechstronną terapię.

Gdzie można wykonać badanie trychologiczne i jaki jest jego koszt?

Badanie trychologiczne można wykonać w dobrym salonie fryzjerskim. Trychologowie przyjmują często we własnych gabinetach. Cena badania trychologicznego waha się w granicach 80 zł w mniejszych miastach – 150 zł w dużych miastach.

 

Osoba, która zgłasza się na badanie trychologiczne, na 12 godzin przed badaniem nie powinna myć włosów.

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

"I love you"... Filmowy Massimo przerwał nasz wywiad, by wyznać to filmowej Laurze! Jaka relacja ich łączy?

zobacz 01:55