kobieta o zdrowych, lśniących włosach
Image by LifetimeStock.com

Badanie trychologiczne skóry głowy pomaga zdiagnozować przyczyny łupieżu i wypadania włosów

kobieta o zdrowych, lśniących włosach
Image by LifetimeStock.com

Badanie trychologiczne przeprowadza się po to, by dotrzeć do przyczyn problemów ze skórą głowy i włosami. Dzięki temu badaniu można lepiej zrozumieć, skąd wzięły się uciążliwe objawy i podjąć skuteczne leczenie.

Na czym polega badanie trychologiczne?

Badanie trychologiczne to badanie skóry głowy i włosów za pomocą powiększającego nawet o 400 razy mikroskopu. Dzięki temu powiększeniu dokładnie można obejrzeć skórę głowy, mieszki włosowe oraz strukturę włosa. Badanie skupia się na cebulkach włosów, określa ich stan i fazę wzrostu. Oprócz przeskanowania skóry głowy kamerą specjalista przeprowadza też wywiad, aby uzupełnić płynące z badania dane i lepiej zdiagnozować problem.

 

Wyniki badania trychologicznego często konsultowane są z psychologami, endokrynologami i dietetykami. Dzięki temu możliwe jest podjęcie leczenia najlepiej dostosowanego do przyczyn problemów z włosami i skórą głowy. Mogą one bowiem wynikać z niewłaściwej pielęgnacji włosów, niewłaściwej diety, mogą mieć podłoże psychosomatyczne oraz hormonalne. Często aby rzeczywiście poprawić ich wygląd i zdrowie, trzeba skojarzyć różne metody leczenia, podjąć wszechstronną terapię.

Gdzie można wykonać badanie trychologiczne i jaki jest jego koszt?

Badanie trychologiczne można wykonać w dobrym salonie fryzjerskim. Trychologowie przyjmują często we własnych gabinetach. Cena badania trychologicznego waha się w granicach 80 zł w mniejszych miastach – 150 zł w dużych miastach.

 

Osoba, która zgłasza się na badanie trychologiczne, na 12 godzin przed badaniem nie powinna myć włosów.

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12