Bąbelkująca maseczka na twarz, czyli bubble mask - jak działa?
© Юлия Завалишина/Adobe Stock

Bubble mask to oczyszczająca i odświeżająca maseczka na twarz, która w kontakcie ze skórą zamienia się gęstą aktywną pianę. Kosmetyk wnika w pory – oczyszczając je, likwiduje oznaki zmęczenia, działa przeciwutleniająco oraz dotlenia i wygładza cerę. Najpopularniejsze bąbelkujące maseczki do twarzy można dostać w płacie, ale dostępne są również w postaci żelu lub kremu.

 

Bubble mask stosuje się jak każdą inną maseczkę. Kosmetyk nakłada się na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i zdejmuje (w przypadku kremu lub żelu zmywa letnią wodą) po upływie czasu określonego na opakowaniu produktu (zwykle jest to ok. 15 minut).

Bąbelkująca maseczka na twarz – składniki aktywne

Bąbelkujące maseczki na twarz, w zależności od producenta, tworzone są z różnorodnych składników aktywnych, których wspólną cechą są właściwości oczyszczające. W maseczkach znajdują się najczęściej takie składniki, jak:

  • węgiel aktywny – działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie i dodatkowo ma zdolność absorbowania wszelkich zanieczyszczeń skórnych,
  • biała glinka – reguluje wydzielanie sebum, wygładza cerę, dogłębnie oczyszcza oraz zwęża pory,
  • zielona herbata – o właściwościach nawilżających, zapewnia cerze miękkość,
  • koenzym Q10 – działa przeciwutleniająco, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się skóry,
  • witamina A+E – odmładza, chroni naskórek przed działaniem czynników zewnętrznych.

Bubble mask – działanie

Maseczki w płacie nasączone są silnie skoncentrowanym serum, które w kontakcie ze skórą, zamienia się w gęstą aktywną pianę o wysokiej zawartości aktywnych składników. Innowacyjne działanie maseczka na twarz zawdzięcza wytworzonym pęcherzykom tlenu, które wnikają głęboko w skórę, oczyszczając pory, wygładzając i dotleniając cerę oraz zmniejszając oznaki zmęczenia.

Bąbelkowe maseczki na twarz – efekty stosowania

Efekt zastosowania maseczki na twarz widoczny jest już po pierwszym użyciu – cera jest dogłębnie oczyszczona i odświeżona oraz nabiera zdrowego rumianego kolorytu. Kosmetyk również absorbuje nadmiar sebum, dlatego skóra po użyciu płaty, żelu lub kremu bąbelkującego, przestaje się uporczywie świecić.

 

Aby uzyskać trwałe efekty stosowania bąbelkującej maseczki na twarz, kurację oczyszczającą należy stosować przynajmniej 1-2 razy w tygodniu.