Usta i różowa pomadka
Pixabay/blanculamarkova0/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Aby usta nie były suche – 6 domowych sposobów

Usta i różowa pomadka
Pixabay/blanculamarkova0/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Masz suche usta? Oto sześć domowych sposobów, aby pożegnać się z tym problemem na zawsze. Nawadnianie czy złuszczanie naskórka – sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

 

Suche usta są bardzo uciążliwym problemem – szczególnie gdy są wrażliwe na zmianę warunków atmosferycznych (ciepło, zimno, słońce, deszcz, wiatr). Wtedy nagle dopada nas pieczenie, swędzenie i w ostateczności pękanie zewnętrznych warstw naskórka warg. Jak sobie poradzić z tak „wrażliwym” problemem?

 

Złuszczanie naskórka – jedną z najprostszych, domowych metod poprawy wyglądu ust jest złuszczanie naskórka za pomocą... szczoteczki do zębów (z miękkim włoskiem). Wystarczy, że wykorzystasz ją raz lub dwa razy na tydzień, masując powoli wargi przez kilkanaście sekund, a efekt masz gwarantowany.

 

Domowy peeling – gdy masz chwilę dla siebie przygotuj w domu własny peeling do ust. Do odrobiny oliwy z oliwek dodaj brązowy cukier (ma większe, grubsze kryształki od białego cukru) i nałóż ją na usta na kilka minut, delikatnie masując wargi palcem. Zabieg wykonuj maksymalnie raz w tygodniu.

 

Olejek herbaciany – nakładanie palcem na usta olejku herbacianego lub z eukaliptusa pomoże ci wyeliminować suchość ust, a także usunie możliwość infekcji bakteryjnej. Możesz nakładać je często – nawet kilka razy w ciągu dnia, ale przed aplikacją umyj dokładnie ręce.

 

Zielony ogórek – warzywo ma szczególne właściwości nawadniające, dlatego też wystarczy ogórka umyć, pokroić na plastry i przyłożyć do ust. Po kilku minutach usta będą widocznie odświeżone i nawodnione. Maseczkę na usta możesz przenieść dodatkowo na resztę twarzy, która przecież również potrzebuje nawodnienia.

 

Dieta – spożywaj dużo produktów, które bogate są w witaminę A, E i żelazo – to one nadadzą twoim ustom zdrowy wyraz (morele, czarne jagody, buraki, marchew, szpinak, oliwa z oliwek czy jajka).

 

Nawadnianie organizmu – suche usta mogą być oznaką odwodnienia organizmu. Aby utrzymać odpowiednią gospodarkę wodną w naszym ciele powinniśmy pić ok. 2 litrów wody.

 

Suche usta są przykrym problem, jednak dzięki tym sposobom możesz uzyskać wygląd pięknych i lśniących warg już po tygodniu. Jeżeli potrzebujesz skuteczniejszej ochrony zawsze możesz zaopatrzyć się w pomadkę ochronną, którą kupisz w każdej drogerii. Przy jej wyborze zwróć szczególną uwagę na zawartość alkoholu w składzie produktu – ponieważ to on może znów powodować suchość warstw naskórka w okolicy ust. Ważne również, aby pomadka miała w składzie dodatek z kokosa lub masła shea oraz zawierała SPF – środek zabezpieczający usta przed promieniowaniem UV.


 

Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04