Kobieta w okularach przeciwsłonecznych
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Domowe maseczki na włosy – oczyszczanie, wzmacnianie, połysk

Kobieta w okularach przeciwsłonecznych
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Domowe maseczki na włosy wzmacniają je i oczyszczają skórę głowy nie mniej skutecznie niż kosmetyki ze sklepu. Nie zawierają przy tym wielu substancji, które zatykają pory i tylko pozornie poprawiają wygląd włosów, np. wazeliny i oleju parafinowego. W maseczkach, które samodzielnie przygotujesz w domu, znajdują się wyłącznie naturalne składniki.

Domowe maseczki do włosów suchych i zniszczonych

Włosy suche i zniszczone potrzebują zabiegu, który je odżywi i nawilży. Niektóre ze składników o takim działaniu, np. żółtka jaj i piwo, stosowały już nasze babcie. Korzystne właściwości innych, np. oleju kokosowego, odkryto niedawno.

 

Maseczka z żółtka, piwa i oleju kokosowego

Zmieszaj żółtko z 1/4 szklanki piwa i dwiema łyżkami oleju kokosowego. Wmasuj maseczkę w skórę głowy. Po ok. 30 minutach spłucz i umyj głowę szamponem.

 

Maseczka z żółtka, oleju rycynowego i soku z cytryny

Zmieszaj jedno żółtko z dwiema łyżkami oleju rycynowego i sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. Nałóż maseczkę na głowę. Po 30 minutach spłucz i umyj głowę szamponem.

Domowe maseczki do włosów przetłuszczających się

Na przetłuszczające się włosy pomoże regularne (raz na tydzień) stosowanie maseczek sporządzonych ze składników oczyszczających skórę głowy, przywracających skórze głowy naturalne ph i pochłaniających nadmiar łoju.

 

Maseczka z sody oczyszczonej

Do połowy napełnij szklankę wodą źródlaną. Do wody dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej i wymieszaj. Wypłucz włosy i przemyj skórę głowy tym roztworem. Po ok. 5 minutach umyj głowę szamponem.

 

Maseczka z drożdży

Dwie łyżeczki sproszkowanych drożdży piwnych lub pół kostki drożdży piekarskich rozpuść w 1/2 szklanki ciepłej wody. Umyj skórę tym roztworem i pozostaw go na głowie przez ok. 10-15 minut. Następnie umyj głowę szamponem.

Domowe maseczki do włosów z łupieżem

Przyczynami łupieżu często są stany zapalne oraz obecność grzybów na skórze głowy. Z tego względu w walce z tą dolegliwością pomagają środki o właściwościach antyseptycznych i przeciwgrzybicznych. Stanowią one podstawowe składniki maseczek do włosów z łupieżem.

 

Maseczka z jogurtu naturalnego i pokrzywy

Do sporządzenia tej maseczki najlepsze będą świeże (lub suszone) liście pokrzywy. Przygotuj ok. 20 liści pokrzywy. Sparz je wrzątkiem i zmiksuj. Następnie dodaj do nich 2 łyżki jogurtu naturalnego. Maseczkę nałóż na głowę. Po ok. 30 minutach spłucz maseczkę i umyj włosy szamponem.

 

Maseczka z oleju kokosowego i olejku z drzewa herbacianego

Tę maseczkę możesz zastosować, o ile nie jesteś uczulona na olejek z drzewa herbacianego. Do 2 łyżek oleju kokosowego dodaj 5 kropli olejku z drzewa herbacianego. Wmasuj tę mieszankę w skórę głowy. Po ok. 15 minutach umyj głowę szamponem.

 

Każdą z tych maseczek najlepiej jest wykorzystać od razu po sporządzeniu. Tylko wtedy ma ona odpowiednią konsystencję oraz właściwości odżywcze.

 

.

 

Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00