Kobieta uśmiecha się i smaruje skórę kremem z fitrem.
©rh2010/stock.adobe.com

6 błędów w pielęgnacji skóry latem, czyli czego nie robić

Kobieta uśmiecha się i smaruje skórę kremem z fitrem.
©rh2010/stock.adobe.com

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, że popełniają jakieś błędy w pielęgnacji skóry. Warto zwrócić na to szczególną uwagę latem, gdyż właśnie wtedy skóra wystawiona jest na promienie słoneczne, których nadmiar może łatwo prowadzić do jej odwodnienia, a nawet poparzeń skórnych. Dowiedz się, dlaczego ilość kosmetyków ma znaczenie, czemu krem z filtrem to podstawa letniej pielęgnacji oraz poznaj błędy w letniej pielęgnacji.

 

Podstawowym błędem, który zdarzył się z pewnością niejednej kobiecie, jest fakt, że położyła się spać bez oczyszczania twarzy z makijażu i zanieczyszczeń, które się na niej nagromadziły przez cały dzień. Takie zachowania z pewnością szkodzą skórze, prowadząc m.in. do powstawania niedoskonałości i szarzenia cery.

 

Dwa najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry latem

 

Bardzo często zdarza się, że stosujemy zbyt wiele kosmetyków na raz, czyli różne toniki, kremy, produkty oczyszczające, serum i wiele innych. Stosowanie tak wielu produktów może spowodować podrażnienie skóry. Warto podkreślić, że pielęgnacja skóry twarzy także latem powinna składać się z trzech etapów, czyli: oczyszczania, tonizowania oraz nawilżania. Innym, częstym błędem jest fakt, że kupujemy kosmetyki, które nie odpowiadają typowi i rodzajowi cery, dlatego zanim zaczniemy stosować jakieś kosmetyki, należy sprawdzić, czy nasza skóra jest tłusta, sucha, mieszana bądź ma jeszcze inny rodzaj.

 

Pielęgnacja skóry latem: Tych błędów nie popełniaj!

 

Częstym błędem jest zła kolejność nakładania produktów. Warto podkreślić, że nie wszystkich produktów da się używać jednocześnie. Wynika to z faktu, że m.in. mogą one źle ze sobą współdziałać, ale też mogą być zbyt mocne i w związku z tym wywoływać niepotrzebne podrażnienia. Kolejnym błędem jest brak stosowania kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Warto podkreślić, że stosujemy je nie tylko latem, ale również zawsze wtedy, gdy na zewnątrz pojawiają się promienie słoneczne (niezależnie od pory roku). Dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym to podstawa.

 

Latem postaw na nawilżanie! Zostaw również trądzik w spokoju

 

Latem należy zmieniać krem do twarzy, gdyż właśnie wtedy ma ona inne potrzeby. Niezależnie od typu cery, trzeba skupić się na jej nawilżeniu, gdyż wystawianie jej na działanie promieni słonecznych prowadzi do jej wysuszenia. Ponadto, częstym błędem, który popełniany jest latem jest wyciskanie krostek na twarzy. W upalne dni na twarzy jest mnóstwo zanieczyszczeń, potu i łoju, dlatego łatwiej powstają niedoskonałości. Warto pamiętać, by ich nie wyciskać, gdyż łatwo można roznieść stan zapalny na inne partie skóry. Takie wyciskanie może spowodować, że na twarzy pozostaną nieładne blizny, które będzie potem trudno usunąć. Po wakacjach lepiej wybrać się do kosmetyczki, która profesjonalnie oczyści skórę.

Przeładuj

"Hotel Paradise": Kto odpadł za szybko? Klaudia El Dursi zdradza, kogo jest jej najbardziej szkoda

zobacz 01:10