Usta malowane szminką
Pixabay/25602/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Naturalne powiększanie ust: cynamon, chilli i szczoteczka do zębów

Usta malowane szminką
Pixabay/25602/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Naturalne powiększanie ust można wykonać w domu, a środki, których do tego potrzebujesz, znajdziesz w kuchni. Sięgnij po maseczkę peelingującą z cukru, przyprawy czy szczoteczkę do mycia zębów. Efekt zauważysz od razu.

 

Każda kobieta marzy o pełnych, ponętnych ustach, ale nie każda wie, że można to osiągnąć domowymi sposobami. Oto kilka z nich:

 

1. Weź szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem i okrężnymi ruchami masuj delikatnie wargi przez 2 minuty. Ten zabieg, powtarzany co 3-4 dni sprawi, że usta staną się bardziej czerwone, większe i lepiej zarysowane.

 

2. Zrób maseczkę z dwóch kropel oliwy i odrobiny cukru. Nałóż ją na usta masując, dzięki czemu wykonasz peeling ust. Pozostaw maseczkę na 5 minut na ustach, a następnie zmyj pod bieżącą wodą. Zabieg możesz powtarzać co tydzień. Efekt zauważalny od razu.

 

3. Wetrzyj delikatnie w usta przyprawy, które masz w kuchni: kardamon, cynamon, chilli, pieprz zmielony czy inną ostrą przyprawę. Od razu poczujesz delikatne szczypanie, a usta nabiorą wyrazistego, czerwonego koloru, który je optycznie powiększy.

 

4. Wykonuj ćwiczenia. Wystarczy, że raz dziennie będziesz przez minutę wypowiadać wszystkie samogłoski – a, o, i, u, y. Możesz również na zmianę robić kilka „dzióbków” (czyli układać usta jakbyś chciała zagwizdać) i szeroki uśmiech, tak aby rozsunąć kąciki ust jak najdalej od siebie.

 

5. Nic tak wizualnie nie powiększy ust jak właściwy makijaż. Używanie konturówki w tym samym kolorze, co szminka sprawi, że wargi staną się lepiej zarysowane, będą miały wyrazisty kontur i przy okazji staną się większe, pełniejsze. Aby wzmocnić efekt, pomaluj je na koniec błyszczykiem - najlepiej z brokatem.

 

Różne sposoby na naturalne powiększanie ust możesz łączyć i wykonywać zamiennie. Ważne, żeby nie przesadzić z intensywnością zabiegów, ponieważ mogą doprowadzić do uszkodzenia naskórka i bolesnych dolegliwości. Stosowanie się do tych metod utrzyma wizualny efekt większych i pełniejszych ust przez cały czas. Nie zapomnij jednak o stosowaniu zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu nawilżenie ust (np. stosowanie nawilżających pomadek) i dbaniu o higienę okolic ust (np. walka z opryszczką, zajadami).

 

Więcej na temat pielęgnacja twarzy cynamon Usta
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43