Buteleczka czerwonego lakieru do paznokci.
© Gresei/Adobe Stock

Żelowe lakiery do paznokci są alternatywą dla lakierów hybrydowych. Jeśli nie chcemy wykonywać manicure hybrydowego, ale zależy nam na podobnym efekcie wizualnym, to takie lakiery stanowią idealne rozwiązanie. Efekt jak z salonu kosmetycznego utrzymuje się na paznokciach od 7 do 14 dni.

 

Lakiery żelowe nie wymagają użycia lampy UV. Wystarczy nałożyć na paznokcie lakier w wybranym kolorze, najlepiej dwie warstwy, a następnie pomalować paznokcie top coatem. Taki top nadaje paznokciom połysk i powoduje, że pięknie się błyszczą. Większość lakierów żelowych ma bazę podkładową w swoim składzie, dlatego nie ma potrzeby nakładać innej bazy przed malowaniem paznokci. Poniżej przedstawiamy listę lakierów żelowych wartych zakupu.

Sally Hansen, Miracle Gel

Lakier żelowy dostępny w 70 kolorach. Utrzymuje się na paznokciach do 14 dni. Występuje w buteleczkach o pojemności 14,7 ml. Cena samego lakieru wynosi od 20 zł do 35 zł. Można go kupić w zestawie z top coatem. Cena zestawu wynosi od 40 zł do 50 zł.

Rimmel, Super Gel Nail Polish

Lakier występuje w 15 kolorach. Utrzymuje się na paznokciach około tygodnia. Dostępny jest w opakowaniach o pojemności 12 ml. Cena lakieru wynosi od 15 zł do 25 zł. Jest wydajny i nadaje paznokciom wysoki połysk.

Wibo, Incredible Gel

Dostępny w opakowaniach o pojemności 8,5 ml. Występuje w kilkunastu odcieniach. Na paznokciach utrzymuje się kilka dni. Dzięki cienkiemu pędzelkowi aplikacja jest szybka i wygodna. Ten lakier nie zawiera w swoim składzie bazy, dlatego przed pomalowaniem paznokci konieczne jest nałożenie Wibo Incredible Base. Po pomalowaniu paznokci lakierem należy położyć na paznokcie top coat. Cena lakieru, bazy i top coatu jest zbliżona i wynosi około 8 zł.

Astor, Perfect Stay Gel Color

Za buteleczkę lakieru o pojemności 12 ml zapłacimy od 20 zł do 25 zł. Gwarantuje świetne krycie i piękny, głęboki kolor. Utrzymuje się na paznokciach do 10 dni. Baza jest w takiej samej pojemności i cenie jak lakier.

EVELINE, Gel Laque Nail Enamel

Lakier jest dostępny w 12 lśniących kolorach. Za opakowanie o pojemności 8 ml zapłacimy około 10 zł. Na paznokciach efekt utrzymuje się do 10 dni. Lakier łatwo się rozprowadza dzięki specjalnemu pędzelkowi.

 

Wszystkie lakiery żelowe możemy kupić w drogeriach, hurtowniach kosmetycznych i w sklepach internetowych. Aby je usunąć, wystarczy użyć zwykłego zmywacza do paznokci.