Blondynka pomalowała paznokcie, dmucha na nie, żeby szybciej wyschły
©vladimirfloyd/Fotolia.com

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach: zimna woda, lakier z lodówki, suszarka, lampa UV i utwardzacz

Blondynka pomalowała paznokcie, dmucha na nie, żeby szybciej wyschły
©vladimirfloyd/Fotolia.com

Suszenie lakieru do paznokci można przyspieszyć poprzez chłodzenie emalii, wkładanie paznokci do zimnej wody lub dmuchanie na nie suszarką. Pomagają także profesjonalne produkty – lampa UV i utwardzacze kosmetyczne.

 

Jeśli lakier do paznokci wolno schnie, sprawdź czy nie jest przeterminowany. Stare emalie mogą stać się rozwodnione i ciągnące, przez co trudno je utwardzić.

Sztuczka na wysuszenie pomalowanych paznokci – zimna woda

Lakier będzie szybciej zasychał, jeśli zamoczysz świeżo pomalowane paznokcie w zimnej wodzie. Miseczkę z chłodnym płynem przygotuj jeszcze przed malowaniem paznokci. Możesz dodać trochę lodu lub wstawić pojemnik na kilka minut do zamrażarki. Paznokcie wkładaj do wody po pomalowaniu każdej warstwy, a nie tylko ostatniej. Wystarczy je zamoczyć na kilka sekund. Po wyjęciu poczekaj aż wyschną i nałóż kolejną warstwę lakieru.

Schłodzenie lakieru przyspiesza wysychanie

Lakier można schłodzić jeszcze przed położeniem go na paznokcie. Wystarczy wstawić buteleczkę na około 30 minut do lodówki. Po tym czasie będzie nie tylko szybciej wysychał, ale także poprawi się jego konsystencja – będzie gęsty i łatwiejszy w aplikacji.

Suszarka nie tylko do włosów – suszenie paznokci zimnym strumieniem

Zwykła suszarka do włosów może posłużyć jako sprzęt do utwardzania lakieru na paznokciach. Pamiętaj tylko, aby strumień powietrza suszarki był zimny. Gorące podmuchy sprawią, że lakier zmatowieje, a przy okazji możesz sobie poparzyć palce.

Najszybszy sposób na świeżo lakierowane paznokcie – lampa UV

W lampie z promieniami ultrafioletowymi suszy się i utwardza manicure żelowy i hybrydowy. Nie dość, że jest bardzo trwały, to również szybko się go wykonuje.

Profesjonalne preparaty do utwardzania lakieru

Na rynku dostępne są różne rodzaje preparatów, które szybko i skutecznie utwardzają emalię na paznokciach. Najczęściej swoim wyglądem i konsystencją przypominają bezbarwne lakiery, ale możliwy jest także zakup utwardzacza w aerozolu. Dzięki nim paznokcie ładnie się błyszczą, szybko schną i nie pozostają na nich odciski ubrań czy pościeli.

 

Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33