paznokcie pomalowane na czarno
Flickr/KARL WANG/CC BY-ND 2.0v https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Zdobienie paznokci przedłużanych – lakiery, naklejki, stemple

paznokcie pomalowane na czarno
Flickr/KARL WANG/CC BY-ND 2.0v https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Są dwie podstawowe techniki przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa. Niezależnie od tego, czy masz tipsy żelowe, czy akrylowe, możesz samodzielnie je malować: zmieniać ich kolor, fakturę, malować na nich wzorki.

Czy tipsy można malować zwykłym lakierem?

Paznokcie możesz malować zwykłym lakierem, pamiętaj jednak, żeby do zmycia starej warstwy używać zmywacza bezacetonowego. Zmywacze zawierające aceton rozpuszczają akryl, a na paznokciach żelowych mogą zostawić nieestetyczne smugi. Przed nałożeniem nowej warstwy pomaluj tipsy lakierem podkładowym. Unikniesz dzięki niemu przebarwień i sprawisz, że wyższe warstwy lakieru będą bardziej trwałe.

Jak zrobić wzorki na paznokciach za pomocą naklejek?

Najprościej jest kupić naklejki wodne, które nakłada się na paznokcie tak, jak kalkomanię. Po odcięciu wybranego wzorku z kartonika, należy zanurzać go w wodzie do momentu aż kartonik oddzieli się od folii ze wzorkiem. Wzorek należy delikatnie (można użyć do tego pęsety) położyć na paznokciu i wygładzić jego powierzchnię wacikiem. Po chwili można oderwać folię od paznokcia. Wzorek, który został na paznokciu, lakieruje się bezbarwnym lakierem albo żelem UV.

Jak zrobić wzorki na paznokciach za pomocą stempli?

Do wykonywania wzorów na paznokciach możesz też wykorzystać specjalne stempelki i blaszki z wzorami. Wykonywanie wzorków za pomocą stempli należy zacząć od wyboru dwóch kolorów lakieru: tego, który będzie stanowił tło, i tego, który będzie kolorem wzorku (dostępne są specjalne lakiery do wzorków). Pomaluj paznokcie lakierem podkładowym, następnie lakierem, który chcesz mieć na paznokciach jako tło. Wybrany wzorek na blaszce pomaluj drugim kolorem lakieru. Za pomocą zdrapki, która na ogół dołączona jest do blaszki z wzorami, zdrap nadmiar lakieru. Przyciśnij stempel do wzoru, a następnie odbij go na paznokciu. Po odciśnięciu wzoru na każdym paznokciu powinnaś dokładnie oczyścić zmywaczem zarówno blaszkę, jak i stempel. Na końcu nałóż warstwę żelu utwardzającego. Możesz stosować lakiery o różnej fakturze do tła i do wzorków, np. błyszczący wzór na matowym podkładzie.

Lakier magnetyczny – prosty sposób na niepowtarzalne paznokcie

Tajemnicą lakierów magnetycznych są metalowe opiłki znajdujące się w ich składzie. Wystarczy, że po pomalowaniu paznokcia takim lakierem przyłożysz do niego magnes, a uzyskasz dzięki temu ciekawe, niepowtarzalne wzory. Wzory zależą od kąta, pod jakim ustawisz magnes. Pamiętaj, by działanie magnesem na opiłki stosować zanim lakier zastygnie.

Jak samodzielnie malować wzorki na paznokciach?

Zdecydowanie więcej zręczności i talentu artystycznego wymaga samodzielne malowanie wzorów na paznokciach. Metoda ta pozwala jednak uzyskać na paznokciach niepowtarzalne obrazki. Podstawowe narzędzia, które będą przydatne, jeśli zechcesz się zmierzyć z tym wyzwaniem, to lakier – liner, z cienkim pędzelkiem, igła do punktowego zdobienia paznokci i cienkie pędzelki. Inspiracji do tego typu wzorów możesz szukać dosłownie wszędzie: w przyrodzie, w sztuce, a nawet we własnej kuchni.

 

Malowanie własnych kompozycji bezpośrednio na paznokciach wymaga nie tylko talentu, ale i pewnej ręki. Nieco prostsze jest cieniowanie paznokci. Polega ono na nakładaniu różnych odcieni koloru. Najpierw nakładamy lakier naturalny lub różowy, który widoczny będzie przy nasadzie paznokcia. Po zaschnięciu lakieru bazowego drugi kolor (na przykład niebieski) mieszamy z lakierem bezbarwnym. Nakładamy go od połowy paznokcia. Kolejne warstwy kładziemy coraz bliżej końcówki paznokcia, którą malujemy lakierem nierozrzedzonym.  

 


  • Chcesz wykonać manicure żelowy w domu? Przeczytaj, jak zrobić paznokcie żelowe samodzielnie krok po kroku.
  • Interesują Cie tipsy żelowe? Ich zrobienie w domu wymaga profesjonalnego sprzętu, m.in. lampy UV.
  • Jedno- czy trójfazowe - dowiedz się, jaki rodzaj żeli do paznokci jest najlepszy.
  • Jeżeli nie jesteś do końca przekonana do żelu na paznokciach, sprawdź, czy jednak paznokcie hybrydowe nie byłyby dla Ciebie bardziej odpowiednie.

Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Ewa Kasprzyk będzie jak babcia Wolańska w czwartej części "Kogla Mogla"?! Wszystko przez... Shakirę!

zobacz 02:36