malowanie paznokci
Image by LifetimeStock.com

Szerokie paznokcie – jak je malować by wydawały się długie i smukłe?

malowanie paznokci
Image by LifetimeStock.com

Szerokie paznokcie możesz optycznie zwęzić odpowiednią metodą malowania a także wydłużyć właściwą pielęgnacją. Do pielęgnacji szerokich paznokci potrzebujesz szklanego pilnika, bananowego pilnika, drewnianego patyczka do manicure oraz ciemnych lakierów do paznokci.

Jak odpowiednio dbać o szerokie paznokcie – krok po kroku

Szerokie paznokcie wymagają specjalnej pielęgnacji i odpowiedniego manicure. W tym celu należy przeprowadzić kompleksowy zabieg, na który składają się:

  • Namoczenie szerokich paznokci w wodzie z cytryną – zanim przejdziesz do pielęgnacji paznokci, namocz je w wodzie z sokiem z cytryny przez około 20-30 minut. Woda z cytryną doskonale odmoczy skórki i sprawi, że płytka paznokcia stanie się bardziej elastyczna i mniej podatna na złamania.
  • Usunięcie skórek – bardzo ważną czynnością przy szerokich paznokciach jest usunięcie skórek. Najpierw nasmaruj skórki zmiękczającym preparatem, a następnie za pomocą drewnianego patyczka do manicure usuń je. Dzięki temu zabiegowi optycznie wydłużysz paznokcie.
  • Spiłowanie szerokich paznokci – postaraj się nadać szerokim paznokciom migdałowy bądź owalny kształt. Aby tego dokonać musisz mocno spiłować boki płytki paznokcia, a za pomocą bananowego pilniczka (nieco zaokrąglonego) nadać okrągły kształt górnej części paznokcia. Nie powinno się piłować paznokci w kształt kwadratu – to jeszcze bardziej poszerzy płytkę. Na koniec pomaluj je odżywką do paznokci.

Malowanie szerokich paznokci – do szerokich paznokci wybieraj ciemne kolory (granat, czerwień, fiolet), które optycznie wysmuklą, zwężą dłonie i paznokcie. Staraj się malować paznokcie na jeden kolor, ponieważ zastosowanie kilku odcieni, ozdób, czy wzorków sprawi, że paznokcie staną się jeszcze bardziej szersze. Podczas pokrywania płytki paznokcia lakierem staraj się do końca jej nie malować, pozostawiając po bokach cieniutkie paseczki. Najpierw zacznij od środka robiąc szeroki pasek, potem po lewej i po prawej stronie płytki wykonaj cieniutkie paseczki. Warto aby paseczki były łukowate i zwężały się ku górze. Dzięki temu paznokieć będzie wydawał się dłuższy i węższy. 


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Mikołaj Roznerski nie spędził walentynek z Adrianą Kalską! Nad ich związkiem zawisły czarne chmury?

zobacz 00:25