ładne paznokcie u stóp i rąk
Image by LifetimeStock.com

Najbardziej popularne rodzaje paznokci – okrągłe, kwadratowe i migdałki

ładne paznokcie u stóp i rąk
Image by LifetimeStock.com

Są różne rodzaje paznokci: okrągłe, kwadratowe i w kształcie migdała. Kształt paznokci powinno się dobrać do kształtu, w jakim występują skórki u nasady paznokcia. Najlepiej jeśli rodzaj opiłowania będzie zbliżony do naturalnego kształtu.

Kształty paznokci – kwadratowe, okrągłe i migdałowe

To właśnie kształt paznokci decyduje o ich atrakcyjności. Im krótsze masz palce, tym paznokcie powinny być dłuższe. Dzięki temu dłonie będą wydawać się smuklejsze i delikatniejsze. Przed nadaniem kształtu paznokciom powinnaś namoczyć je w wodzie, by płytka zmiękła i była bardziej elastyczna. Kształt paznokcia powinien być zbliżony do naturalnego wyglądu.

Rodzaje paznokci – kwadratowy kształt paznokci

Kwadratowy kształt paznokci idealnie pasuje, gdy paznokcie mają długą i szeroką płytkę. Jeśli masz długie paznokcie obetnij je za pomocą obcinacza na płasko, tworząc kwadrat. Następnie, przypiłuj boki paznokcia a tym samym pozbądź się ostrych zakończeń. Na koniec za pomocą szklanego pilniczka spiłuj paznokieć w prostą linię, a kiedy już uzyskasz idealnie kwadratowy kształt zaokrąglij delikatnie krawędzie.

Rodzaje paznokci – okrągły kształt paznokci

Okrągły kształt paznokci świetnie sprawdza się, jeśli płytka paznokcia jest długa. Okrągłe paznokcie są odporne na uszkodzenia. Na początku obetnij paznokcie na płasko obcinaczem, a potem delikatnie zetnij boki paznokcia pod lekkim kątem. Następnie za pomocą pilnika w kształcie banana (jest lekko zaokrąglony) spiłuj paznokcie. Czynność wykonuj w jedną stronę i najlepiej jeśli zaczniesz od boków. Boki staraj się zaokrąglić w ten sposób, by zrównały się ze środkiem płytki.

Rodzaje paznokci – migdałowy kształt paznokci

Migdałowy kształt paznokci wysmukla dłonie, nadaje im delikatności i powabności. Migdałowe paznokcie świetnie wyglądają na krótkich palcach, ponieważ optycznie wydłużają je. Jeśli chcesz nadać paznokciom taką formę, staraj się piłować paznokieć pod kątem. Następnie za pomocą bananowego pilnika (lekko zaokrąglonego) spiłuj górną jego część


Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05