proste wzorki na paznokciach
©honcharr/fotolia

Kropki i kwiatki na paznokciach – wykonanie krok po kroku

proste wzorki na paznokciach
©honcharr/fotolia

Proste wzorki na paznokciach sprawiają, że tradycyjny manicure nabiera nowego, świeżego wyglądu. Jedna z najmodniejszych propozycji to manicure, który łączy w sobie drobne kwiatuszki i kropeczki namalowane na pastelowym odcieniu niebieskiego.

Proste wzorki na paznokcie – kwiatuszki i kropki

Do wykonania manicure potrzebujemy bazy pod lakier, utwardzacza do manicure i lakierów: białego, niebieskiego w pastelowym odcieniu i ciemnozielonego. Namalowanie wzorków ułatwią akcesoria, takie jak: sonda – przyrząd do wykonywania wzorków na paznokciach – wyglądem przypomina dłuto i z obydwu stron zakończona jest małą metalową kuleczką, cienki pędzelek oraz plastikowa podkładka. Przydatne będą także: drewniana szpatułka kosmetyczna, wacik i zmywacz do paznokci bez acetonu.

Krok 1 – Przygotowanie paznokci

Przed wykonaniem manicure powinniśmy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W tym celu piłujemy ją papierowym pilniczkiem, wykonując ruch tylko w jednym kierunku, odtłuszczamy wacikiem ze zmywaczem i odsuwamy skórki drewnianą szpatułką.

Krok 2 – Baza pod lakier

Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy pod lakier lub lakieru bezbarwnego. Dzięki temu zabiegowi lakier nie odbarwi paznokci.

Krok 3 – Aplikacja lakierów

Kiedy baza pod manicure wyschnie, nakładamy lakiery. Paznokcie u obu palców serdecznych malujemy białym lakierem, a pozostałe na niebiesko.

Krok 4 – Kropki

Na plastikową podkładkę wylewamy odrobinę białego lakieru. Do ręki bierzemy sondę, jej metalową kuleczkę zanurzamy w białym lakierze i delikatnie dotykając kuleczką do płytki paznokcia, wykonujemy kropki na paznokciach palców wskazujących. Robimy około 15 kropek na każdym paznokciu. Kropeczki mogą być różnej wielkości.

Krok 5 – Kwiatuszki

Na plastikową podkładkę ponownie wylewamy odrobinę lakieru białego i niebieskiego. Lakiery na podkładce nie powinny się zlewać. Jedną stronę sondy zanurzamy w niebieskim lakierze i robimy po trzy większe kropki na paznokciach u palców serdecznych. Następnie drugą stronę sondy zanurzamy w białym lakierze i robimy po trzy mniejsze kropki na powierzchni wcześniej wykonanych kropek niebieskich. Odkładamy sondę i bierzemy cienki pędzelek. Pędzelkiem wykonujemy dwa-trzy okrągłe ruchy na niebiesko-białych kropkach – tak jakbyśmy chcieli wymieszać ze sobą kolory. Pędzelek czyścimy wacikiem ze zmywaczem. Na plastikową podkładkę nakładamy odrobinę zielonego lakieru. Zanurzamy w nim cienki pędzelek i malujemy po trzy-cztery krótkie paseczki przy każdym kwiatuszku. Paseczki powinny być grubsze u podstawy (przy kwiatku).

Krok 6 – Utwardzacz

Na pomalowane paznokcie nakładamy utwardzacz, który utrwali, doda połysk i wyrówna manicure.

 


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04