lakiery do paznokci
Pixabay/WerbeFabrik/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Typy lakierów do paznokci

lakiery do paznokci
Pixabay/WerbeFabrik/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Zadbane dłonie i wypielęgnowane paznokcie pozwalają kobiecie poczuć się piękną i pewną siebie. Występują różnorodne lakiery do paznokci, które służą zarówno do pielęgnacji, jak i do ozdabiania.

Rodzaje lakierów do paznokci

1. Lakiery bezbarwne. Są to lakiery bez koloru, które nabłyszczają płytkę paznokcia. Łączone są zazwyczaj z odżywkami i spełniają funkcję prozdrowotną. Stosuje się je głównie do łamliwych i cienkich paznokci poprzez zawartość składników odżywczych.

2. Lakiery transparentne. Nie przykrywają w pełni paznokcia i dają efekt lekkiego prześwitu. Używa się ich do wykonania francuskiego manicure. Wyróżnia się trzy rodzaje lakierów transparentnych: białe, które służą do umalowania końcówki paznokcia, różowe i beżowe przykrywające całą płytkę. Lakiery mają zazwyczaj zabarwienie mleczne.

3. Lakiery opalizujące (refleksyjne), które stwarzają efekt wielobarwności. W zależności od kąta padania światła zmienia się kolor na paznokciach.

4. Lakiery hybrydowe to połączenie zwykłego lakieru do paznokci z żelem, który pełni funkcję utwardzającą. Kolor paznokci dłużej utrzymuje się poprzez naświetlenie lampą UV lub LED.

5. Lakiery matowe są dobrze kryjące, bez żadnego połysku. Wykorzystuje się je jako bazę na paznokieć pod różnego rodzaju zdobienia.

6. Lakiery perłowe. Nie kryją zbyt dobrze, ale cechują się silnym połyskiem. Stosowane są głównie jako ostatnia warstwa na pomalowany paznokieć.

7. Lakiery lustrzane. Imitują lustro i odbijają światło. Dają znakomity efekt.

8. Lakiery holograficzne. Pod wpływem odpowiedniego światła kolor mieni się na różne kierunki. Daje efekt paznokci 3D.

9. Lakiery pękające. Po kilku minutach po nałożeniu lakier zaczyna pękać, a tym samym tworzy niepowtarzalne wzorki.

10. Lakiery utwardzające, które w swoim składzie zawierają krzem i wapń. Pierwiastki te przyczyniają się do zespolenia włókien keratyny, która decyduje o twardości paznokcia. Paznokcie dzięki lakierom utwardzającym są elastyczne i nie odpryskują.

11. Lakiery szybkoschnące. Lakiery, które wysychają w ciągu minuty. Zawierają w sobie dużo pigmentów, a dzięki temu wystarczy jedna warstwa, aby przykryć dokładnie paznokieć. Nie są zbyt trwałe.

12. Lakiery antyalergiczne. Lakiery dla alergików powinny być bezzapachowe i nie mogą zawierać substancji wysuszających. Są to lakiery o pastelowych kolorach, ponieważ ciemne pigmenty przyczyniają się do powstania uczulenia. Niestety, lakiery te nie należą do trwałych.

13. Lakiery trwałe. Głównym składnikiem lakierów jest żywica. Jej obecność powoduje, że lakier utrzymuje się na paznokciach 5 dni.

14. Lakiery fluorescencyjne, które mają charakterystyczny, rażący, ostry kolor i świecą w ciemności.

15. Lakiery piaskowe. Poprzez nałożenie lakieru na paznokieć uzyskamy piaskową powierzchnię płytki. W dotyku płytka paznokcia jest chropowata.

16. Lakiery termiczne. Lakiery bardzo szybko schną, ale nie są trwałe. Ze względu na temperaturę zmienia się kolor płytki paznokcia.

17. Lakiery magnetyczne – po nałożeniu lakieru przykłada się (będący w zestawie) magnes, który stworzy wybrane wzorki na paznokciu. Wszystko zależy od ułożenia magnesu. Lakier utrzymuje się około 3 dni.

 

Przy zakupie lakieru do paznokci trzeba kierować się przede wszystkim jakością, a nie ceną. Należy dobierać odpowiedni lakier do stroju, okazji, a także do rodzaju i kształtu paznokcia. Zanim pomaluje się paznokcie, powinno się wykonać manicure krok po kroku.


  • Poznaj jeszcze jeden wyjątkowy rodzaj lakieru do paznokci - lakier winylowy.
  • Zmywanie lakieru nie musi odbywać się przy pomocy sztucznych substancji. Odszukaj w kuchni "domowych zmywaczy".
  • Style w manicure zmieniają się co chwila. Dowiedz się, jaka stylizacja paznokci jest teraz w modzie.

Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04