Profesjonalny pedicure
© belyjmishka/Fotolia.com

Pedicure hybrydowy: jak go wykonać i czym zmywać

Profesjonalny pedicure
© belyjmishka/Fotolia.com

Lakier hybrydowy to połączenie klasycznego lakieru do paznokci z utwardzanym żelem. Nakłada się go pędzelkiem zanurzonym w lakierze, ale każdą warstwę suszy się i utwardza pod lampą z promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu efekt jest bardzo trwały – kolor trzyma się od 2 do 3 tygodni. Hybrydę można nakładać także na paznokcie u stóp.

 

Hybryda na stopach to dobre rozwiązanie na wyjazd wakacyjny, kiedy dużo chodzimy w butach z odkrytymi palcami, ale nie mamy czasu na częste odświeżanie koloru paznokci.

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy na stopach w domu

Pedicure hybrydowy możesz wykonać samodzielnie w domu, pod warunkiem, że posiadasz lampę UV do utwardzania lakieru do paznokci. Oprócz niej potrzebujesz pilnika do paznokci, bloczku polerskiego (tak zwanej kostki), odtłuszczacza, oliwki i lakierów: bazy hybrydy, właściwego koloru i topu.

Jak zrobić hybrydy na stopach krok po kroku

  • Podobnie jak przy klasycznym pedicure, zacznij od odsunięcia skórek i pozbycia się zrogowaciałego naskórka. Możesz to zrobić za pomocą frezarki, pumeksu lub peelingu.

 

  • Opiłuj paznokcie i nadaj im kształt zgodny z własnymi upodobaniami. Zmatuj je bloczkiem polerskim.

 

  • Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem.

 

  • Włóż palce w specjalny separator lub oddziel je za pomocą wacików dentystycznych.

 

  • Opcjonalnie możesz nałożyć primer, który sprawi, że lakier będzie miał lepszą przyczepność i będzie trwalszy.

 

  • Na tak przygotowaną płytkę nałóż warstwę bazy i włóż każdą ze stóp na 30 sekund pod lampę. Uważaj, żeby baza nie wychodziła poza płytkę paznokcia i nie zalewała skórek.

 

  • Nałóż cienką warstwę wybranego koloru. Do hybryd używa się specjalnych lakierożeli. Utwardzaj paznokcie w lampie przez 2 minuty. W przypadku bardzo napigmentowanych kolorów (na przykład biały i czarny) wydłuż czas utwardzania do 4 minut.

 

 

  • Gotowe hybrydy przemyj odtłuszczaczem, w skórki i paznokcie wmasuj oliwkę. Zmyj po maksymalnie 3 tygodniach.

Jak usunąć hybrydę ze stóp

Lakier hybrydowy na paznokciach u stóp trzyma się jeszcze dłużej niż na dłoniach. Nie można jednak zostawić go na czas dłuższy niż 3 tygodnie, ponieważ może wysuszyć płytkę paznokcia. Hybrydy nie należy zmywać klasycznym zmywaczem do paznokci, a jedynie specjalnym płynem na bazie acetonu. Wacik zamoczony w płynie przyłóż do paznokcia, a następnie owiń folią aluminiową. Po 15 minutach zdejmij folię i delikatnie zdrap rozmiękczony lakier drewnianym patyczkiem lub pilniczkiem. Hybrydy nie wolno zrywać na siłę, ponieważ w ten sposób można uszkodzić płytkę paznokcia.


Przeładuj

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

zobacz 00:50