Profesjonalny pedicure
© belyjmishka/Fotolia.com

Pedicure hybrydowy: jak go wykonać i czym zmywać

Profesjonalny pedicure
© belyjmishka/Fotolia.com

Lakier hybrydowy to połączenie klasycznego lakieru do paznokci z utwardzanym żelem. Nakłada się go pędzelkiem zanurzonym w lakierze, ale każdą warstwę suszy się i utwardza pod lampą z promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu efekt jest bardzo trwały – kolor trzyma się od 2 do 3 tygodni. Hybrydę można nakładać także na paznokcie u stóp.

 

Hybryda na stopach to dobre rozwiązanie na wyjazd wakacyjny, kiedy dużo chodzimy w butach z odkrytymi palcami, ale nie mamy czasu na częste odświeżanie koloru paznokci.

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy na stopach w domu

Pedicure hybrydowy możesz wykonać samodzielnie w domu, pod warunkiem, że posiadasz lampę UV do utwardzania lakieru do paznokci. Oprócz niej potrzebujesz pilnika do paznokci, bloczku polerskiego (tak zwanej kostki), odtłuszczacza, oliwki i lakierów: bazy hybrydy, właściwego koloru i topu.

Jak zrobić hybrydy na stopach krok po kroku

  • Podobnie jak przy klasycznym pedicure, zacznij od odsunięcia skórek i pozbycia się zrogowaciałego naskórka. Możesz to zrobić za pomocą frezarki, pumeksu lub peelingu.

 

  • Opiłuj paznokcie i nadaj im kształt zgodny z własnymi upodobaniami. Zmatuj je bloczkiem polerskim.

 

  • Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem.

 

  • Włóż palce w specjalny separator lub oddziel je za pomocą wacików dentystycznych.

 

  • Opcjonalnie możesz nałożyć primer, który sprawi, że lakier będzie miał lepszą przyczepność i będzie trwalszy.

 

  • Na tak przygotowaną płytkę nałóż warstwę bazy i włóż każdą ze stóp na 30 sekund pod lampę. Uważaj, żeby baza nie wychodziła poza płytkę paznokcia i nie zalewała skórek.

 

  • Nałóż cienką warstwę wybranego koloru. Do hybryd używa się specjalnych lakierożeli. Utwardzaj paznokcie w lampie przez 2 minuty. W przypadku bardzo napigmentowanych kolorów (na przykład biały i czarny) wydłuż czas utwardzania do 4 minut.

 

 

  • Gotowe hybrydy przemyj odtłuszczaczem, w skórki i paznokcie wmasuj oliwkę. Zmyj po maksymalnie 3 tygodniach.
Chcesz kupić wygodne sandałki, które będą dobrze trzymać się na stopach? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kupon rabatowy Eobuwie.

Jak usunąć hybrydę ze stóp

Lakier hybrydowy na paznokciach u stóp trzyma się jeszcze dłużej niż na dłoniach. Nie można jednak zostawić go na czas dłuższy niż 3 tygodnie, ponieważ może wysuszyć płytkę paznokcia. Hybrydy nie należy zmywać klasycznym zmywaczem do paznokci, a jedynie specjalnym płynem na bazie acetonu. Wacik zamoczony w płynie przyłóż do paznokcia, a następnie owiń folią aluminiową. Po 15 minutach zdejmij folię i delikatnie zdrap rozmiękczony lakier drewnianym patyczkiem lub pilniczkiem. Hybrydy nie wolno zrywać na siłę, ponieważ w ten sposób można uszkodzić płytkę paznokcia.

Jeśli chcesz bezpiecznie ściągnąć hybrydę, zrób to za pomocą specjalnego zestawu. Oto nasze propozycje.


Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08