paznokcie pomalowane na różowo i w panterkowy wzór
©tamara83/Fotolia

Paznokcie w panterkę. Jak je zrobić?

paznokcie pomalowane na różowo i w panterkowy wzór
©tamara83/Fotolia

Paznokcie w panterkę idealnie nadają się dla odważnych i eleganckich pań. Poświęć 10 minut i ciesz się efektem niesamowitych paznokci.

Paznokcie w panterkę uzyskasz w kilka minut

Paznokcie w panterkę nie wychodzą z mody i wyróżniają się spośród innych, tradycyjnych i zwykłych wzorów. Do wykonania manicure w panterkę potrzebny będzie pilniczek, odżywka do paznokci, beżowy lakier (lub w odcieniach pomarańczy), brązowy, czarny z cienkim pędzelkiem i utwardzacz do paznokci.

 

1. Przed zabiegiem spiłuj paznokcie na kształt jaki chcesz uzyskać i pozbądź się skórek. Możesz je namoczyć przez kilka minut w wodzie z sokiem z cytryny, by skórki zmiękły.

2. Na samym początku malowania paznokcia na płytkę nałóż odżywkę bądź bazę, które ochronią je przez złamaniami i sprawią, że paznokcie staną się twardsze.

3. Następnie nałóż lakier beżowy bądź w odcieniach żółci. Możesz zastosować jego dwie warstwy.

4. Kolejny krok to wykonanie kropek na beżowej płytce paznokcia za pomocą brązowego lakieru bądź ton ciemniejszego od bazy. Kropki powinny mieć różnorodny kształt. Nie powinno się robić idealnych i takich samych form.

5. Teraz należy przy pomocy czarnego lakieru z cienkim pędzlem namalować kontury wokół brązowych kropek – najlepiej jak będą nieprecyzyjne.

6. Kiedy pomalowany paznokieć wyschnie, czarnym lakierem w pustych miejscach namaluj dodatkowe kropki i odczekaj kilka minut.

7. Na sam koniec zabiegu nałóż utwardzacz, bądź bezbarwny lakier, dzięki któremu paznokcie szybciej wyschną i będą lśniące. 


Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17