ładne paznokcie
©vladimirfloyd/fotolia

Dwie metody olejowania paznokci – na ciepło i na zimno

ładne paznokcie
©vladimirfloyd/fotolia

Olejowanie paznokci polega na zapewnieniu odpowiedniej pielęgnacji płytce paznokcia oraz skórkom wokół paznokci. Metoda ta sprawdza się nawet w przypadku wymagających skórek i mocno rozdwajających się paznokci.

Olejowanie paznokci – regeneracja, błysk i elastyczność

Główną zaletą olejowania paznokci jest wzmocnienie i regeneracja płytki paznokcia. Dzięki temu zabiegowi paznokcie są twardsze i mocniejsze. Olejowanie poprawia koloryt paznokci i pomaga pozbyć się przebarwień. Efekt zabiegu zauważalny jest bardzo szybko. Już po dwóch razach stan paznokci ulega wizualnemu polepszeniu. Zależnie od wykorzystanego kosmetyku, możemy zapewnić paznokciom w pełni naturalną metodę, oszczędzając im chemicznych dodatków.

Czym olejować paznokcie

Do olejowania paznokci zachęca cena kosmetyków. Paznokcie możemy olejować gotowymi olejkami przeznaczonymi do pielęgnacji paznokci oraz skórek wokół nich (cena ok. 7-10 zł). Nadają się do tego także olejki do pielęgnacji włosów lub ciała bądź samodzielnie wykonane mieszanki olejów przygotowane na bazie oliwy z oliwek.

Do olejowania paznokci najczęściej wykorzystywany jest:

  • olej kokosowy (nawilża i odżywia),
  • olej arganowy (wzmacnia i regeneruje),
  • olej rycynowy (przyspiesza wzrost),
  • olej migdałowy (wyrównuje koloryt, jest bogaty w witaminę A i E).

Olejowanie paznokci na ciepło

Zabieg polega na kąpieli dłoni w ciepłym oleju. Przed wykonaniem olejowania należy zmyć z powierzchni paznokcia lakier oraz odżywki. Następnie wybrany produkt, podgrzewamy w kąpieli wodnej i przelewamy do miski (takiej, w której zmieści się dłoń). Olej powinien być podgrzany lekko, na tyle, aby nie poparzyć dłoni. Ciepły olej przelewamy do miski i wkładamy do niego dłonie na ok. 10 minut. Po upływie tego czasu, wyjmujemy dłonie z kąpieli i czekamy aż nadmiar oleju samoistnie wchłonie się w skórę. Następne delikatnie osuszamy dłonie miękkim ręcznikiem.

Olejowanie paznokci na zimno

Przy olejowaniu paznokci na zimno nie ma konieczności zmywania lakieru ani odżywki z płytki paznokcia. Wystarczy nałożyć odrobinę produktu na skórki i wmasować kosmetyk w płytkę paznokcia, macierz i wały paznokciowe. Zaletą olejowania na zimno jest krótszy czas trwania zabiegu, niż w przypadku olejowania na ciepło. Wynika to z faktu, iż nie musimy odczekiwać kilkunastu minut, aby olej samoistnie wchłonął się w skórę. Po wmasowaniu produktu, osuszamy dłonie miękkim ręcznikiem.

Wady olejowania paznokci

Jak każda metoda olejowanie paznokci ma również swoje wady. Główna wada olejowania dotyczy czasu. Zabieg jest czasochłonny. Ponadto jeżeli nie chcemy ubrudzić olejem otoczenia powinniśmy wygospodarować sobie około 30-40 minut, w ciągu których będziemy siedzieć nieruchomo z dłońmi na ręczniku.

 

Mimo dyskomfortu związanego z czasem trwania zabiegu i ewentualnym bałaganem, który mu towarzyszy, olejowanie może pomóc uzyskać twarde i mocne paznokcie. Ważna jest jednak systematyka wykonywanych zabiegów. Olejowanie na ciepło należy powtarzać przynajmniej dwa razy w miesiącu. Olejowanie na zimno można wykonywać częściej, najlepiej raz w tygodniu.


 

Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01