ładne paznokcie
©marpan/Fotolia

Naturalna odżywka do paznokci – olejek rycynowy

ładne paznokcie
©marpan/Fotolia

Olej rycynowy to jeden z najpopularniejszych naturalnych kosmetyków. Można stosować go na rozdwajające się paznokcie i pozadzierane skórki wokół nich. Zapobiega przy tym infekcjom grzybiczym skóry.

Jak działa na paznokcie olejek rycynowy?

Olejek rycynowy dzięki temu, że zawiera witaminy A i E oraz kwasy omega, ma właściwości odżywcze i wzmacniające. Sprawia, że płytka paznokciowa staje się mocniejsza, bardziej sprężysta, a przez to mniej skłonna do łamania i rozdwajania się. Olejek rycynowy nadaje też paznokciom ładny połysk.

 

Olejek rycynowy ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Pomaga zapobiegać grzybicy skóry i paznokci oraz leczy stany zapalne skóry.

Jak należy stosować olejek rycynowy na paznokcie?

Olejek rycynowy można kupić w aptekach, sklepach z naturalnymi kosmetykami i w sklepach zielarskich. Za 100-mililitrową buteleczkę płaci się ok. 8-10 zł.

 

Olejek należy nakładać na paznokcie za pomocą wacików. Po posmarowaniu płytki paznokciowej i otaczających ją skórek olejkiem warto założyć rękawiczki. Po godzinie można zmyć olejek z dłoni. Taki zabieg warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

 

Olejku rycynowego można używać także bezpośrednio po zmyciu z paznokci lakieru. Oczyści on paznokcie z resztek lakieru i pomoże w regeneracji płytki. Przed kolejnym malowaniem trzeba jednak upewnić się, że na paznokciu nie pozostały resztki olejku, ponieważ mogą one zmniejszyć przyczepność lakieru do paznokcia.

 

Oprócz uczulenia na olejek rycynowy nie ma przeciwwskazań do stosowania go na paznokcie.


Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14