Niebieski lakier do paznokci
© marigo/Fotolia.com

Stylizacja z niebieskim lakierem do paznokci – jak wybrać strój i makijaż

Niebieski lakier do paznokci
© marigo/Fotolia.com

Niebieski lakier do paznokci dobrze wygląda z innymi niebieskimi elementami stylizacji. Najlepiej jest więc łączyć go z błękitami w nieco innych odcieniach. Granat można trochę ożywić poprzez połączenie go z barwami dopełniającymi: żółciami i kolorem pomarańczowym.

 

Wiele zależy od rodzaju niebieskiego lakieru, tego, czy jest on ciemny czy jasny, połyskliwy czy matowy. W zależności od tego będzie on pasował albo do wieczorowego, albo do codziennego stroju.

Różne rodzaje niebieskiego lakieru do paznokci

Niebieski lakier do paznokci występuje w różnych wariantach. Może być błyszczący lub matowy, może mieć metaliczny albo perłowy połysk. Różne są także odcienie niebieskiego lakieru: od ciemnogranatowego, blue jeans, przez pastelowy po jasnobłękitny. Niebieskie paznokcie z efektem ombre to natomiast szeroka paleta błękitów, które nakładamy tak, by stopniowo stawały się coraz jaśniejsze.

 

Paznokcie w jednolitym, ciemnym kolorze, z połyskiem lub bez pasują do wieczorowych ubrań i wieczorowego makijażu. Natomiast jasne odcienie oraz efekty typu ombre doskonale uzupełnią nieformalne stylizacje.

Jaki strój pasuje do niebieskich paznokci

Przy doborze stroju do niebieskich paznokci należy tworzyć zestawienia barw, które pasują do tego koloru. Do takich kolorów należą barwy dopełniające błękity: odcienie żółci oraz kolor pomarańczowy. Z intensywnym granatowym kolorem dobrze komponują się także niewielkie srebrne i złote elementy. Najbezpieczniejsze są jednak kreacje w innych odcieniach błękitu, a także w kolorze morskim, oraz bieli. Takie zestawienia polecane są latem, gdyż dają efekt chłodnej świeżości.

 

Z kolorem niebieskim nie najlepiej natomiast wyglądają kolory takie jak: zieleń, fiolet, czerwienie, róż oraz czerń. Tych kolorów najlepiej unikać w stylizacji do niebieskich paznokci lub stosować je z umiarem.

Jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci

Do paznokci utrzymanych w jasnych, pastelowych błękitach pasuje makijaż w podobnej, chłodnej kolorystyce: jasnoniebieskie lub szare cienie do oczu, z delikatnym perłowym połyskiem lub matowe, na rzęsach tusz, a na ustach jasnoróżowa lub brzoskwiniowa pomadka. Do paznokci granatowych, zwłaszcza z połyskiem, warto mocniej pomalować oczy, np. w stylu dramatic eye albo smokey eye. Obwódkę oka, wykonaną grafitową kredką i szarymi cieniami, można wtedy delikatnie wykończyć granatowym cieniem od załamania powieki w kierunku brwi.


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40