Manicure kombinowany - na czym polega
© Sofia Zhuravetc/Fotolia.com

Manicure kombinowany - na czym polega stylizacja paznokci i jaki daje efekt?

Manicure kombinowany - na czym polega
© Sofia Zhuravetc/Fotolia.com

Manicure hybrydowy to popularna metoda stylizacji paznokci, która wciąż ewoluuje. W Korei zapoczątkowano nową metodę malowania płytki, która jest trwalsza od tradycyjnej hybrydy. Manicure kombinowany polega na bardzo dokładnym przygotowaniu paznokcia przed nałożeniem lakieru. Kolor nakłada się “pod skórki”, co nie tylko przedłuża długość płytki, ale i trwałość zdobienia.

 

Trend malowania paznokci “pod skórkę” został zapoczątkowany w Korei, skąd do Polski dotarło wiele cennych urodowych trików oraz preparatów kosmetycznych, które zyskały ogromną popularność w naszym kraju. Koreańskie kosmetyki stały się hitem w codziennej pielęgnacji cery, podobnie jak rytuały pielęgnacyjne, dzięki którym można zadbać o skórę w każdym wieku.

Manicure kombinowany - na czym polega?

Manicure kombinowany to metoda stylizacji paznokci, do której wykorzystuje się lakiery hybrydowe lub zwykłe. Istotą zabiegu jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia przed nałożeniem koloru, czyli precyzyjne wycięcie oraz opiłowanie wystających skórek wokół niej. Idealnie do tego sprawdza się frezarka do paznokci, która pozwala bardzo dokładnie usunąć nieestetyczne zgrubienia i zrogowacenia naskórka oraz wyrównać płytkę. Do wykonania precyzyjnego manicuru wykorzystuje się również inne akcesoria do paznokci, takie jak: cążki, pilniki, kopytka czy bloczki polerskie.

 

Kolejnym etapem zabiegu jest malowanie paznokci, w taki sposób, aby płytka całkowicie zlała się ze skórą, tworząc efekt płynnego przejścia, bez pozostawiania pustej przestrzeni między naskórkiem a paznokciem. Nakładanie lakieru “pod skórki” optycznie wydłuża płytkę, a jednocześnie przedłuża trwałość koloru.

Manicure kombinowany - efekty

Manicure kombinowany to bardzo efektywne, a jednocześnie naturalnie wyglądające zdobienie płytki. Lakier hybrydowy nałożony “pod skórki” powoduje, że pierwsze odrosty widoczne są dopiero po 7 dniach, a w niektórych przypadkach nawet po 2 tygodniach (wszystko zależy od indywidualnego tempa wzrostu paznokci u poszczególnych kobiet). Naturalnie wyglądające zdobienie paznokci idealnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, np. przyjęcie weselne.

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53