kobieta ze złotymi paznokciami i złotą biżuterią
©iordani/Fotolia

Paznokcie na sylwestra – niepowtarzalne wzory

kobieta ze złotymi paznokciami i złotą biżuterią
©iordani/Fotolia

Paznokcie na sylwestra powinny być oryginalne i przykuwać uwagę. Jednocześnie powinny być dostosowane do wieczorowej kreacji. Tej nocy możesz zaszaleć przy robieniu manicure, dlatego postaw na cyrkonie i błyszczący lakier.

Czerwone, matowe ze złotym paseczkiem

Czerwone paznokcie ze złotym paseczkiem pasują do każdej kreacji. Są eleganckie, niepowtarzalne i przykuwają uwagę innych. Wystarczy, że kupisz czerwony lakier i złote paseczki na paznokcie, dostępne w drogerii kosmetycznej, Internecie lub w sklepach z akcesoriami do manicure. Płytkę paznokcia pomaluj odżywką, następnie czerwonym lakierem i poczekaj kilka minut aż wyschną. Potem nałóż na nie „zmatowiacz”, który spowoduje, że paznokcie staną się matowe i odczekaj kilka sekund aż się wchłonie. Na sam koniec w dolnej części paznokcia przyklej złoty, błyszczący paseczek. Na wierzch płytki nałóż bezbarwny lakier.

Brokatowe paznokcie

Brokatowe paznokcie idealnie pasują na sylwestrowy wieczór. Lakier z brokatem występuje w przeróżnych kolorach (np. czerwonym, granatowym, czarnym, złotym, srebrnym), dlatego możesz dobrać go do koloru sukienki. Wybrany kosmetyk musisz nałożyć na pomalowane wcześniej odżywką paznokcie i odczekać kilka minut aż wyschnie. Warto nałożyć dwie jego warstwy. Na wierzch użyj bezbarwnego lakieru do paznokci.

French do góry nogami

French do góry nogami świetnie wygląda na czarnych paznokciach. Do wykonania tego rodzaju zdobienia paznokci potrzebujesz specjalnych przyklejanych paseczków na dolną płytkę paznokcia, czarnego lakieru do paznokci (najlepiej matowego) i złotego. Na płytkę paznokcia połóż odżywkę, po czym pomaluj paznokcie złotym lakierem. Przy nasadzie paznokci przyklej paseczki i ponownie pomaluj je, ale tym razem czarnym, matowym lakierem. Po pokryciu płytki ciemnym lakierem zdejmij ostrożnie paseczki z paznokcia. Efekt będzie niesamowity.

Złote paznokcie ze srebrnymi cyrkoniami

Na paznokcie nałóż odżywkę, po czym pomaluj je złotym lakierem. Po wyschnięciu na środek płytki paznokcia przyklej błyszczące cyrkonie. By je przymocować potrzebujesz bezbarwnego lakieru, którym namalujesz na środku paznokcia paseczek. Zanim paseczek wyschnie przyklej na niego wybrane, błyszczące dodatki. Na wierzch zastosuj top coat, czyli utwardzacz lub bezbarwny lakier do paznokci. 


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48