kwarcowe paznokcie
©iordani/Fotolia.com

Kwarc różowy – pozytywna energia kamienia szlachetnego na paznokciach – modne wzory z kwarcowym różem

kwarcowe paznokcie
©iordani/Fotolia.com

Kwarcowy róż na paznokciach to hit wiosny. Manicure wygląda bardzo naturalnie i pasuje do każdego ubrania. Swoją popularność być może zawdzięcza wyjątkowym właściwościom kwarcu różowego. Kamieniowi szlachetnemu przypisuje się bowiem właściwości, które poprawiają samopoczucie, relacje z innymi ludźmi, a także łagodzą stres i nerwy.

Kamień szlachetny swoje jasnoróżowe zabarwienie zawdzięcza domieszce pierwiastków manganu i tytanu. Nazywany jest kamieniem miłości.

Kwarc różowy – właściwości kamienia szlachetnego

Kwarcowi różowemu przypisuje się właściwości, które pozytywnie oddziałują zarówno na ciało, jak i duszę. Delikatnie różowe zabarwienie kamienia wytwarza dynamiczne pole energetyczne, które wpływa na współodczuwanie, bezinteresowność i relacje z ludźmi. Różowy kwarc pomaga nieufnym osobom otworzyć się i przezwyciężyć lęk. Uważa się, że moc kamienia powoduje, że człowiek staje się bardziej empatyczny i wyrozumiały w stosunku do innych i samego siebie. Relacje międzyludzkie poprawiają się, uczynione dobro powraca, przyciągając pozytywne wydarzenia i ludzi.

Kwarc różowy a medycyna niekonwencjonalna

Kamień szlachetny ma swoje zastosowanie także w medycynie niekonwencjonalnej. Kwarc różowy zwiększa odporność na choroby, poprawia pamięć i cyrkulację krwi oraz wzmacnia i reguluję pracę serca. Kamień sprzyja płodności, łagodzi stres, nerwowość, agresję i niepokój.

Kwarcowy róż na paznokciach

Popularność kamienia szlachetnego ma swoje odzwierciedlenie w kosmetyce. Hybrydowe paznokcie kwarcowe mają coraz więcej zwolenniczek. Wzór na płytce imituje kamień. Paznokcie mają bladoróżowy kolor, który jest delikatniejszy od pastelowego czy pudrowego różu. Kolor kwarcowy przypomina trochę budyniowe lakiery do wykonywania francuskiego manicure, ale ma od nich mocniejsze krycie. Jasnoróżowe paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i kobieco. Świetnie pasują zarówno do luźnych i niezobowiązujących stylizacji, jak i tych bardziej eleganckich.

Jak zrobić kwarcowe paznokcie hybrydowe

Wykonując paznokcie hybrydowe, należy pamiętać o odtłuszczeniu płytki, utwardzaniu kolejnych warstw lakieru w lampie UV i bardzo precyzyjnej aplikacji kosmetyków. Kwarcowy manicure polega na malowaniu specjalnym pędzelkiem wzorów, które imitują kamień szlachetny.

Kwarcowy róż na paznokciach, krok po kroku:

 

Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11