malowanie-paznokci
Flickr/Angie Chung/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Poznaj zasady perfekcyjnego manicuru

malowanie-paznokci
Flickr/Angie Chung/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Ładny manicure można zrobić samemu. Pielęgnacja paznokci to nie tylko malowanie lakierem, ale i zadbanie o kształt i zdrowie płytki paznokciowej.

 

Kształty i kolory paznokci zmieniają się w zależności od aktualnej mody. Jeśli jednak nie mamy czasu udać się do kosmetyczki, możemy samodzielnie wykonać perfekcyjny manicure w domu.

A B C manicure

Manicure krok po kroku rozpoczynamy od zmycia lakieru. Ważne jest użycie odpowiedniego zmywacza, ponieważ źle dobrany może wyrządzić wiele szkód - paznokcie staną się łamliwe i kruche, płytka wysuszy się. Za te wszystkie zniszczenia odpowiedzialny jest aceton. Przed zakupem produktu zapoznaj się z jego składem, ponieważ w drogeriach są dostępne zmywacze bezacetonowe. Lakier zmywamy, przeciągając waciki od nasady paznokcia do jego czubka.

 

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest dokładne spiłowanie płytki paznokcia. W tym sezonie na topie jest kształt migdałowy bądź owalny. Istotne jest użycie delikatnego pilnika, najlepiej szklanego lub papierowego. Unikaj metalowych, bo to one są przyczyną postrzępienia naszych paznokci. A więc jak dobrze spiłować paznokcie? To bardzo proste. Zacznij opiłowywać płytkę od boku, następnie kieruj się ku górze. Zabieg staraj się wykonywać w jednym kierunku.

 

Następnie zajmij się skórkami wokół paznokci. Przygotuj miseczkę z wodą i dodaj do niej sok z cytryny. Cytryna jest niezbędnym składnikiem, gdyż dzięki niej twoje skórki będą zmiękczone i łatwiej je usuniesz. W przygotowanej miksturze zamocz opuszki palców, po czym osusz je i za pomocą patyczka higienicznego, nasmaruj płytkę paznokcia i skórki oliwką. Za pomocą patyczka lub szpatułki odsuwaj skórki ku górze, a potem cążkami delikatnie wycinaj. Na koniec umyj dłonie i osusz je.

Malowanie paznokci krok po kroku

Na wypolerowane paznokcie nałóż odżywkę, aby uzyskać efekt gładkości, a po jej wyschnięciu możesz swobodnie nałożyć lakier. Malując paznokcie rozpocznij od środka, po czym rozprowadź go na boki. Pamiętaj, aby przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekać około czterech minut, dzięki czemu lakier dłużej się utrzyma. Rozmazany lakier, głównie przy obrzeżach paznokci możemy usunąć przy pomocy specjalnego flamastra bądź patyczka higienicznego zamoczonego w zmywaczu. Na koniec nałóż preparat przyspieszający wysychanie i twój manicure jest gotowy.


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00