lampa do manicure
©Robert Przybysz/Fotolia

Lampa UV i lampa LED do stylizacji paznokci – czym się różnią?

lampa do manicure
©Robert Przybysz/Fotolia

Lampy UV do paznokci dzieli się na lampy o mocy 9W i 36W. Te z większą mocą zawierają dodatkowe funkcje, które ułatwiają pracę przy wykonywaniu sztucznych paznokci. Naświetlanie lampą LED trwa znacznie krócej i nie wymienia się w niej żarówek.

Lampy 9W do paznokci

Lampy 9W zaleca się kosmetyczkom, które zaczynają swoją przygodę z robieniem paznokci, gdyż lampa ta ma małe rozmiary i jedną żarówkę o niewielkiej mocy, którą trzeba wymieniać raz na kilka miesięcy (w zależności od użytkowania lampy). Lampę taką z powodzeniem można stosować do użytku domowego. Cena urządzenia to około 30 zł.

Lampy 36W do paznokci

Lampy 36W posiadają dodatkowe funkcje, takie jak wysuwana półka, czujnik ruchu i wentylator. Lampa UV z czujnikiem ruchu włącza się automatycznie podczas włożenia do niej dłoni, a wyłącza się po jej wyjęciu. Ponadto niektóre lampy UV do paznokci posiadają elektroniczne wyświetlacze. Im więcej lampa posiada funkcji, tym jest droższa. Utwardzanie paznokci lampą UV 36W zazwyczaj trwa od 2 do 4 minut. Ten rodzaj lampy UV kosztuje około 100 zł.

Chcesz zająć się profesjonalną stylizacją paznokci? Dostępny w Komputronik kod rabatowy to dobra okazja, aby kupić lampę UV.

Lampy LED do paznokci

Inaczej jest w przypadku lamp LED, czyli takich które posiadają żarówki LED. Ten typ lamp wykorzystywany jest przede wszystkim do paznokci hybrydowych i żelowych. Czas wykonywania paznokci żelowych przy pomocy lampy LED jest znacznie krótszy, a samo utwardzenie paznokci żelowych czy hybrydowych to 30 sekund. Ponadto w lampie LED nie wymienia się żarówek, a samo urządzenie można wykorzystywać przez około 10 lat. Koszt tej lampy wynosi 200-300 zł


Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Skąd Dagmara z "Królowych życia" ma tyle pieniędzy? Jej odpowiedź rozbraja. Ale my wiemy, na czym się dorobiła

zobacz 00:59