Lakier termiczny
© andersphoto/Fotolia.com

Lakiery termiczne na paznokciach, czyli manicure zmieniający kolor pod wpływem temperatury

Lakier termiczny
© andersphoto/Fotolia.com

Lakier do paznokci termiczny to kosmetyk, który zmienia swój kolor pod wpływem ciepła i zimna. Przy wyższych temperaturach pomalowane paznokcie są jaśniejsze, a przy niższych ciemnieją. Lakiery termiczne są dostępne w różnych kolorach i kontrastach.

 

Termiczny lakier hybrydowy można położyć podczas zabiegu w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Koszt jednej buteleczki lakieru zaczyna się już od kilkunastu złotych. Należy jednak mieć specjalną lampę, którą utwardza się emalię.

Jak działa lakier hybrydowy termiczny

Lakiery hybrydowe termiczne są mocno kryjące i ładnie się błyszczą. Podobnie jak zwykłe lakiery hybrydowe, można je kupić w różnych kolorach. Przy wyborze odcienia należy jednak zwrócić uwagę na obie wersje – ciepłą i zimną. Lakier termiczny działa bowiem w ten sposób, że zmienia kolor w zależności od temperatury. Poniżej 30 stopni Celsjusza widoczna jest opcja ciemniejsza, a powyżej – jaśniejsza. Kolor płytki zmienia się błyskawicznie, na przykład po włożeniu dłoni do zimnej wody lub po wejściu do ciepłego pomieszczenia.

Lakier termiczny a efekt french

Ciekawą cechą lakieru termicznego jest to, że tworzy na płytce efekt podobny do french manicure – końcówki pomalowanych nim paznokci są zwykle ciemniejsze. Dzieje się tak dlatego, że brzeg wolny paznokcia (część wystająca poza palec) jest zawsze zimniejszy niż odcinek przyrośnięty do ciała. Kiedy temperatura otoczenia obniża się, płytka ciemnieje stopniowo od góry do macierzy paznokcia. Przy wzroście temperatury dzieje się odwrotnie – wolny brzeg jaśnieje na samym końcu. Przejścia kolorów wyglądają bardzo efektownie, zwłaszcza po wybraniu lakierów z wyraźnym kontrastem.

Lakier zmieniający kolor pod wpływem temperatury – najmodniejsze odcienie

Lakiery zmieniające kolor pod wpływem ciepła występują w wielu zestawach kolorystycznych. Są zarówno takie, które dają delikatny efekt przejściowy, jak i propozycje mocno kontrastujące (na przykład lakier czarno-biały, czerwono-żółty). W tym sezonie najmodniejsze będą odważne propozycje. Delikatne beże, paznokcie nude czy klasyczny french powoli tracą popularność. Wiosną i latem królować będą zdecydowane odcienie czerwieni, a także bordo, marsala i ciemny róż. Nie zabraknie również dziewczęcych pasteli w połączeniu z neonami.


Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48