kobieca dłoń pod lampą do manicure hybrydowego
©Robert Przybysz/Fotolia.com

Świecące paznokcie za pomocą lakieru hybrydowego fluo i neonowego pyłu fluorescencyjnego

kobieca dłoń pod lampą do manicure hybrydowego
©Robert Przybysz/Fotolia.com

Paznokcie świecące w ciemności wykonuje się za pomocą specjalnych lakierów hybrydowych fluo lub opalizującego pyłu fluorescencyjnego. Lakier należy utwardzić w lampie UV. Jest on transparentny, dlatego w dziennym świetle zupełnie go nie widać. W ciemności paznokcie pokryte lakierem fluo zaczynają świecić.

Opakowanie pyłku fluorescencyjny kosztuje około 20-25 złotych. Za lakier hybrydowy fluo zapłaci się od 25 do 30 złotych.

Lakier hybrydowy świecący w ciemności

Kolor lakieru hybrydowego, który świeci w ciemności jest transparentny. Można go używać samodzielnie lub nakładać na inny kolor. Aby zrobić świecące paznokcie, postępuje się jak w przypadku tradycyjnego manicure hybrydowego. Najważniejsze elementy zabiegu to: oczyszczenie i odtłuszczenie płytki oraz utwardzanie kolejnych warstw lakieru w specjalnej lampie UV. Manicure trzeba wykonywać bardzo precyzyjnie, dzięki temu paznokcie hybrydowe utrzymają się dłużej. Po ostatnim naświetlaniu płytki, nakłada się lakier fluorescencyjny i ponownie utwardza paznokcie w lampie.

Świecące paznokcie – pył fluorescencyjny

Świecące paznokcie można wykonać za pomocą pyłu fluorescencyjnego, którego używa się, aby zrobić efekt syrenki na płytce. Preparat można łączyć z żelami UV, lakierem hybrydowym lub akrylem. Specjalny pyłek nakłada się na lepką warstwę, co daje efekt gładkiej, połyskującej tafli. Najpopularniejsze kolory preparatu to odcienie neonowej zieleni, żółci, pomarańczy, różu, turkusu, srebra i złota.

Jak zrobić lakier fluorescencyjny do paznokci?

Świecące paznokcie można wykonać, nie używając do tego utwardzającej lampy UV. Wystarczy odrobinę pyłu fluorescencyjnego dodać do zwykłego lakieru do paznokci, najlepiej bezbarwnego. Po wymieszaniu proszku w słoiczku płytkę maluje się dowolnie wybranym kolorowym lakierem. Gdy warstwa lakieru wyschnie, należy ją ponownie pomalować bezbarwnym lakierem z proszkiem.

 

Więcej na temat manicure
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48