kolorowe paznokcie na tle kryształków
Image by LifetimeStock.com

Tęczowe paznokcie są hitem sezonu – jak je wykonać?

kolorowe paznokcie na tle kryształków
Image by LifetimeStock.com

Wykonanie tęczowych paznokci wymaga czasu, cierpliwości a co najważniejsze staranności. Do ich otrzymania potrzebujesz szklanego pilnika, odżywki do paznokci, fragmentu gąbki do zmywania, kolorowych lakierów, bezbarwnego lakieru, kleju wikol i patyczka higienicznego.

Tęczowe paznokcie krok po kroku

  • Przygotowanie gąbeczki – przed wykonaniem kolorowego manicure przygotuj gąbeczkę. Z gąbki do naczyń wytnij malutki prostokąt, mniej więcej o wymiarach 1x2 cm.
  • Spiłowanie paznokci i nałożenie odżywki – spiłuj paznokcie na dowolny kształt (migdałowy, okrągły, kwadratowy). Następnie na płytki paznokci nałóż dwie warstwy odżywki i poczekaj kilka minut aż wyschnie.
  • Nałożenie kleju – za pomocą patyczka higienicznego nałóż wokół paznokcia cienką warstwę kleju wikol i dobrze go rozsmaruj. Odczekaj kilka minut aż klej wyschnie (z białego stanie się bezbarwny).
  • Nakładanie lakierów na gąbeczkę – na kwadracik otrzymany z gąbeczki nałóż kolory, z jakich chcesz zrobić manicure, np. żółty, zielony i różowy. Zacznij od koloru żółtego malując w poprzek gąbeczki pasek, potem namaluj pasek zielony, a na końcu różowy.
  • Malowanie płytki paznokcia – weź gąbeczkę do ręki i świeżo namalowanymi kolorami odbij wzór na płytce paznokcia. Ruchy przy tym powinny być szybkie, a sam proces nakładania kolorów powinien być wykonywany dokładnie. Czynność powtórz na wszystkich paznokciach, po czym odczekaj kilka minut aż wyschną. W ten sam sposób zrób 2-3 warstwy.
  • Usuwanie kleju – kiedy paznokcie dokładnie wyschną, za pomocą pincety pozbądź się kleju wikol, którym wysmarowane są brzegi paznokcia. Pincetą delikatnie złap klej, po czym oderwij go od skóry wokół paznokcia. Klej z łatwością odchodzi od naskórka i nie pozostawia śladu po lakierze.
  • Nałożenie bezbarwnego lakieru – na koniec zastosuj bezbarwny lakier, który nada paznokciom połysk.

Gotowe!

 


  • Całkowitym zaprzeczeniem kolorowych paznokci jest mleczny manicure. To wyraz elegancji i niewymuszonej prostoty, który jest idealnym wyborem do pracy.
  • Manicure musi odzwierciedlać Twój charakter. Jeżeli posiadasz "wewnętrznego pazura", wykonaj różowo-czarne paznokcie z wzorkami.
  • Chcesz wykonać przyćmiony manicure na ważną, oficjalną wizytę? Spróbuj zrobić matowe paznokcie, które posiadają szykowny i elegancki wygląd.

Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22