różowo-czarny manicure
©tamara83/fotolia

Różowo-czarne paznokcie ze wzorkami

różowo-czarny manicure
©tamara83/fotolia

Różowo-czarne paznokcie ze wzorkami to propozycja wyrazistego i kontrastowego manicure. Róż w połączeniu z czernią i bielą przykuwa uwagę i pasuje do wielu stylizacji.

 

Do wykonania różowo-czarnych paznokci potrzebujemy: trzech lakierów – różowego, czarnego i białego, sondy (przyrząd do ozdabiania paznokci, przypomina dłuto i z dwóch stron zakończony jest metalowymi kuleczkami), bazy pod lakier, papierowego pilniczka, wacika kosmetycznego, zmywacza, drewnianej szpatułki, plastikowej podkładki i cienkiego pędzelka.

Krok 1 – Baza i przygotowanie paznokci

Przed wykonaniem różowo-czarnego manicure powinniśmy odpowiednio przygotować paznokcie. Papierowym pilniczkiem piłujemy je w jednym kierunku. Drewnianą szpatułką odsuwamy delikatnie skórki, które narastają na płytkę paznokcia. Odtłuszczamy płytkę wacikiem zwilżonym w zmywaczu i nakładamy bazę pod lakier. Dzięki bazie płytka paznokcia nie odbarwi się pod wpływem lakieru.

Krok 2 – Nałożenie lakierów

Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci u kciuków, palców środkowych i małych palców na różowo. Paznokcie u palców wskazujących malujemy na czarno, a u palców serdecznych na biało.

Krok 3 – Kropki u nasady paznokcia

Gdy lakier całkowicie wyschnie, na plastikową podkładkę wylewamy kroplę lakieru różowego i czarnego (kolory nie powinny się zmieszać). Jedną końcówkę sondy zanurzamy w różowym lakierze i robimy dużą kropkę u nasady paznokci pomalowanych na czarno. Drugą końcówkę sondy zanurzamy w lakierze czarnym i robimy kropkę w tym samym miejscu i o tej samej wielkości na paznokciach pomalowanych na różowo.

Krok 4 – Nieregularne wzorki

Cienki pędzelek zanurzamy w czarnym lakierze i na paznokciach pomalowanych na biało malujemy nieregularne, krótkie paseczki. Malujemy je w poziomie rozpoczynając od nasady paznokcia, kierując się ku końcówkom. Paseczki nie powinny być proste, nie muszą mieć też równej długości, ponieważ mają przypominać umaszczenie zebry.

 

Rada: Jeżeli mamy problem z umalowaniem paznokci dłonią, która jest mniej sprawna (osoby praworęczne – dłoń lewa, osoby leworęczne – dłoń prawa), możemy znacznie ułatwić sobie wykonanie wzorków. Unieruchamiamy wówczas dłoń, która trzyma pędzelek z lakierem, a poruszamy tą bardziej sprawną dłonią, na której mają być namalowane paseczki.

Krok 5 – Utwardzenie manicure

Aby różowo-czarny manicure był trwały, a lakier nie odpryskiwał, na paznokcie nakładamy bezbarwny utwardzacz. 

 


  • Nie lubisz się wyróżniać i rzucać w oczy? Dowiedz się, jak wykonać matowe paznokcie, które bez połysku będą eleganckie i szykowne.
  • Gdy jesteś minimalistką - postaw na prostotę. Niezwykle elegancko wyglądają paznokcie mleczne - idealny manicure do pracy!
  • Podążając za różnobarwnym stylem manicure może być również... tęczowy! Kolorowe paznokcie rozjaśnią każdą stylizację.

Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49