różowe, migdałowe paznokcie
©honcharr/Fotolia

Migdałowe paznokcie – jak spiłować krok po kroku?

różowe, migdałowe paznokcie
©honcharr/Fotolia

Paznokcie o migdałowatym kształcie optycznie wydłużają palce i wysmuklają dłonie. Odpowiednie spiłowanie paznokci na kształt migdałów nie jest trudne.

 

Paznokcie migdałki krok po kroku

Paznokcie w kształcie migdałów wyglądają elegancko i sprawiają, że palce wydają się smuklejsze. Idealnie nadają się do szerokich palców. Do otrzymania migdałowych paznokci potrzebujesz pilnika, najlepiej szklanego lub diamentowego, który nie rozdwaja paznokci. Kształt paznokci powinnaś dobierać do naturalnego kształtu paznokcia bądź do kształtu, w jaki układają się skórki u nasady.

 

1. Nigdy nie namaczaj paznokci przed piłowaniem – najpierw należy spiłować paznokcie, a dopiero potem je namoczyć i skorygować skórki.

2. Spiłowanie boków paznokci - by uzyskać migdałowy kształt paznokci musisz dobrze spiłować (pilnikiem szklanym) paznokcie na bokach. Najlepiej zacznij od wewnętrznego boku paznokcia, a potem przejdź do zewnętrznego. Pilnik staraj się prowadzić pod kątem 45o, zawsze w jednym kierunku, długimi pociągnięciami pilnika. Pamiętaj, by nie piłować paznokci zbyt spiczasto.

3. Nałożenie odżywki lub bezbarwnego lakieru – na sam koniec formowania płytki paznokcia nałóż na nią odżywkę, bądź bezbarwny lakier. Dzięki tym preparatom nadasz paznokciom blasku, a w dodatku utwardzisz je.

4. Nałożenie lakieru – zamiast bezbarwnego lakieru możesz ozdobić paznokcie lakierem w wybranym kolorze lub nałożyć wzór. Wybierając lakier weź pod uwagę jego trwałość i dodatkowe funkcje np. odżywianie, przedłużanie paznokci lub utwardzanie. Najtrwalsze są lakiery żelowe, które utrzymują się nawet do 8 tygodni. Można też nimi przedłużać paznokcie. Bardzo trwałe są też lakiery hybrydowe (trwałość od 2 do 5 tygodni). Oba te rodzaje wymagają utwardzenia lampą UV.

 

Paznokcie migdałki - zalety

  • Paznokcie w kształcie migdałów wysmuklają dłonie, nawet te o grubszych palcach.
  • Rzadziej się łamią i zadzierają niż paznokcie kwadratowe.
  • Ponieważ mają mniejszą powierzchnię po bokach - mniej się wyginają i dzięki temu dłużej utrzymuje się na nich lakier.

Więcej na temat paznokcie pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49