ładne paznokcie
Image by LifetimeStock.com

Paznokcie akrylowe – wykonaj je krok po kroku

ładne paznokcie
Image by LifetimeStock.com

Paznokcie akrylowe możesz samodzielnie zrobić w domu. Bardzo ważne, abyś przestrzegała poniższych kroków. Tylko wtedy paznokcie akrylowe będą trwałe i ładne.

Paznokcie akrylowe – wskazówki jak wykonać je krok po kroku

Wykonanie paznokci akrylowych w domu nie jest trudne ani czasochłonne. Ważne, żebyś przestrzegała etapów zrobienia sztucznych paznokci, a na pewno będą trwałe i estetyczne.

 

Odkażenie dłoni, skrócenie paznokci i odsunięcie skórek

Dokładnie zdezynfekuj dłonie, a następnie skróć paznokcie aż do opuszka palca za pomocą szklanego pilnika. Następnie przy pomocy drewnianego patyczka do manicure odsuń skórki ruchem okrężnym.

 

Zmatowienie paznokcia

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest zmatowienie paznokcia. Czynność tę wykonuj pilnikiem drobnoziarnistym od dołu paznokcia. Rób to bardzo dokładnie.

 

Odtłuszczenie paznokcia

Płytkę paznokcia przecieraj alkoholem kosmetycznym, który odtłuści paznokieć.

 

Dopasowanie kształtu tipsa do paznokcia

Dopasuj kształt tipsów do naturalnych paznokci i przyklej je mniej więcej do połowy naturalnej płytki. Pamiętaj, by boki sztucznych paznokci idealnie pasowały do boków paznokci naturalnych.

 

Spiłowanie tipsów

Spiłuj próg tipsa tak, żeby nie było różnicy pomiędzy tipsem, a naturalną płytką paznokcia.

 

Skracanie tipsów

Przy pomocy gilotyny lub cążków skróć tipsy na długość jaką chcesz osiągnąć i nadaj im kształt (prostokątny, owalny, czy kwadratowy). Potem pilnikiem zmatuj powierzchnię tipsa, by akryl lepiej się trzymał.

 

Nałożenie kwasu

Na płytkę naturalnego paznokcia nanieś primerę, czyli kwas, który zabezpiecza przed dostaniem się na paznokieć bakterii.

 

Łączenie akrylu z liquidem

Akryl i liquid (podkład pod akryl) umieść w dwóch osobnych naczyniach. Następnie, pędzelek do manicure zanurz w liquidzie, a potem w proszku akrylowym, po czym otrzymaną akrylową kulkę nałóż na paznokieć i nanieś na środek tipsa. Akrylowymi kulkami pokryj całość płytki, a potem rozprowadź je po paznokciu równomiernie pędzelkiem. Jeśli zauważysz nierówności, bokiem pędzelka staraj się wyrównać akryl, tak by powierzchnia była gładka. Jeśli paznokieć wyjdzie zbyt gruby, możesz spiłować go pilnikiem drobnoziarnistym. Następnie pędzel do nakładania akrylu umyj acetonem i ponownie nakładaj akryl. Czynność tę musisz wykonywać w miarę szybko, by akryl nie zastygł. Tak samo postępuj z kolejnymi paznokciami. Nakładanie akrylu powinnaś powtórzyć kilka razy, w celu otrzymania właściwej grubości i kształtu paznokcia.

 

  1. Nadanie kształtu paznokciom
  2. Kiedy już paznokcie wyschną i utwardzą się możesz spiłować je i jeśli wcześniej tego nie zrobiłaś nadać im dowolny kształt, np. owalny, prostokątny, czy kwadratowy. Potem natłuść skórki oliwą.
  3.  
  4. Malowanie paznokci
  5. Paznokcie pomaluj przezroczystym lakierem.

Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49