niebieskie ombre
©Svetlana Fedoseeva/fotolia

Paznokcie ombre, czyli manicure z efektem cieniowania

niebieskie ombre
©Svetlana Fedoseeva/fotolia

Paznokcie ombre to manicure, który ma dać efekt stopniowego mieszania się jednego koloru z drugim. Najlepszy efekt daje łączenie kolorów od ciemnego do jasnego.

Paznokcie ombre – wykonanie krok po korku

Do zrobienia ombre na paznokciach potrzebujemy trzech odcieni lakierów, np. białego, turkusowego i czarnego, bazy pod lakier, utwardzacza, wacika kosmetycznego, zmywacza do paznokci, małej gęstej gąbeczki (np. kuchennej) i patyczka kosmetycznego.

Krok 1 – Przygotowanie paznokci i nałożenie bazy

Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci do manicure, czyli spiłowanie, odsunięcie skórek, odtłuszczenie płytki wacikiem ze zmywaczem i nałożenie bazy. Baza chroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem.

Krok 2 – Malowanie całej płytki paznokcia

Po wyschnięciu bazy płytkę paznokcia malujemy najjaśniejszym kolorem – w naszym przypadku jest to kolor biały.

Krok 3 – Stemplowanie

Na gąbce malujemy trzy różnokolorowe pasma dowolnej grubości – jedno nad drugim – w takiej kolejności, aby najciemniejszy kolor był u nasady paznokcia, jaśniejszy w środku, a najjaśniejszy na końcówkach. Na brzegach pasma powinny na siebie nachodzić, tak aby kolory się nie odcinały. Gąbkę z nałożonymi lakierami przykładamy do każdego paznokcia. Po nałożeniu lakieru na wszystkie paznokcie, ponownie aplikujemy pasma na gąbkę i nakładamy drugą warstwę lakieru na paznokcie. Jeżeli chcemy, aby efekt był bardziej intensywny, wykonujemy 3-4 stemplowania.

Krok 4 – Podkreślenie końcówek

Najlepszy efekt ombre na paznokciach uzyskamy, jeżeli najjaśniejszy kolor będzie mocno podkreślony. Aby tego dokonać na czysty brzeg gąbki nakładamy pasmo białego lakieru (nie szersze niż to, które znajduje się na paznokciach) i stemplujemy gąbką wyłącznie jasne końcówki.

Krok 5 – Oczyszczenie skórek

Aby usunąć lakier, który osadził się na skórkach, zanurzamy patyczek kosmetyczny w zmywaczu i powolnymi, precyzyjnymi ruchami oczyszczamy skórki, starając się nie dotykać płytki paznokcia.

Krok 6 – Utwardzenie manicure

Ostatnim krokiem jest nałożenie utwardzacza, który oprócz tego, że utrwali nasz manicure to dodatkowo nada mu jednolity, gładki wygląd. 

 


Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51