kobieta piłuje paznokcie
©grki/fotolia

Dbaj o paznokcie każdego dnia!

kobieta piłuje paznokcie
©grki/fotolia

Paznokcie są wizytówką każdej kobiety. By uzyskać piękne paznokcie nie wystarczy je pomalować. Należy je właściwie piłować, stosować odpowiednią dietę i zabezpieczać przed uszkodzeniami. Oto kilka wskazówek: jak pielęgnować paznokcie na co dzień.

 

Ochrona paznokci

Przed każdym sprzątaniem pomieszczeń, ogrodu, myciem podłóg a nawet naczyń pamiętaj, by na ręce zakładać jednorazowe rękawice ochronne, które zabezpieczą dłonie przed środkami chemicznymi.

 

Właściwa dieta

Dieta, jaką stosujesz, powinna składać się z dużych ilości wapna, białek i witamin z grupy B. Działają korzystnie na płytkę paznokcia i dostarczają odpowiednich składników odżywczych.

 

Stosowanie odżywki

Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj na paznokcie odżywkę, która nawilży je i sprawi, że płytka stanie się grubsza, mocniejsza, a tym samym mniej podatna na złamania i na rozdwajanie się. Preparat nada naturalny połysk paznokciom, a w dodatku może być stosowany jako baza pod lakier do paznokci.

 

Piłowanie paznokci

Piłowanie paznokci jest bardzo ważną czynnością, jeśli chodzi o pielęgnację. Dwa razy w tygodniu wykonuj tę czynność najlepiej za pomocą szklanego pilnika, który nie strzępi boków paznokcia, tak jak pilnik metalowy. Paznokcie spiłuj na wybrany kształt (migdałowy, owalny, kwadratowy).

Nakładanie kremu do rąk

Nakładanie kremu do rąk także należy do codziennej pielęgnacji paznokci. Wsmarowywanie kosmetyku powinnaś stosować po każdym umyciu rąk. Dzięki temu dłonie i płytka paznokci będą właściwie nawilżone. Przed pójściem spać także nakładaj krem i wykonuj delikatny masaż dłoni, który pobudzi krążenie w skórze.

 

Obcinanie skórek

Nie zapominaj o skórkach. Przynajmniej raz w tygodniu nawilż skórki przystosowanym do tego olejkiem, a następnie przy pomocy cążków usuń je. Obcięte skórki nadadzą paznokciom estetyczny wygląd. Uważaj jednak, by nie uszkodzić wału paznokcia za skórką.

 

Stosowanie zmywacza bez acetonu

Pomalowane paznokcie zmywaj za pomocą zmywacza bez acetonu. Preparat mający w składzie aceton wysuszy płytkę paznokcia. Staraj się stosować zmywacz maksymalnie raz w tygodniu i omijaj skórki oraz okolice płytki paznokcia.

 

Pij skrzyp polny lub pokrzywkę

Dla wzmocnienia paznokci, a także włosów i skóry dwa lub trzy razy w tygodniu pij pokrzywkę lub skrzyp polny. Zioła zalej wrzątkiem, odstaw na 20-30 minut do przestygnięcia, po czym wypij. Efekt grubszych i mocniejszych paznokci zauważysz po około dwóch miesiącach.

 

Zakładanie rękawiczek

Pamiętaj o zakładaniu rękawiczek, szczególnie jesienią i zimą. Ochroni to dłonie przed wilgotnym i mroźnym powietrzem.  


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05