czerwone paznokcie u stóp i nóg
Image by LifetimeStock.com

Wzmocnienie paznokci: oliwa z oliwek, olejek rycynowy, maść z wit. A i siemię lniane

czerwone paznokcie u stóp i nóg
Image by LifetimeStock.com

Utwardzić paznokcie możesz za pomocą domowych sposobów. Oliwa z oliwek, olejek rycynowy, maść witaminowa, czy siemię lniane skutecznie odżywią i utwardzą paznokcie.

Utwardzenie paznokci za pomocą oliwy z oliwek

Wzmocnisz paznokcie stosując na nie oliwę z oliwek. Wystarczy, że oliwę przelejesz do głębszego garnka i podgrzejesz ją, a następnie namoczysz w niej paznokcie. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu. Możesz też wlać jej pół szklanki do naczynia, dodać 2 łyżki sproszkowanego skrzypu polnego i gotować na parze przez mniej więcej godzinę. Po ostygnięciu zamocz w cieczy paznokcie i trzymaj je około 15 minut. Zabieg stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Utwardzenie paznokci za pomocą olejku rycynowego

Odżywisz i utwardzisz paznokcie także za pomocą olejku rycynowego. Wystarczy, że przed snem nasmarujesz paznokcie olejkiem rycynowym. Czynność powtarzaj codziennie, aż do zauważenia pierwszych efektów. Paznokcie przestaną się łamać i będą twardsze. Olejek rycynowy kupisz w każdej aptece, a jego koszt to około 2-3 złote.

Utwardzenie paznokci maścią z witaminą A

Maść z witaminą A również zapobiega łamaniu i rozdwajaniu się paznokci. Maść wsmaruj na paznokcie tuż przed snem. Zabieg powtarzaj codziennie do zaobserwowania pierwszych efektów. Preparat możesz kupić w aptece za około 2-3 złote.

Utwardzenie paznokci za pomocą siemienia lnianego

Wzmocnisz paznokcie stosując na nie siemię lniane. Jedną łyżkę siemienia lnianego zalej szklanką wody i gotuj do czasu aż uzyskasz gęstą papkę. Następnie odstaw do wystygnięcia i namocz w niej palce. Trzymaj je w niej przez około 15 minut. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu. 


Więcej na temat paznokcie pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05