paznokcie pomalowane na czarno z czerwonymi drobinkami
Flickr/starsandspirals/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

7 zasad pielęgnacji paznokci wykonanych metodą akrylową

paznokcie pomalowane na czarno z czerwonymi drobinkami
Flickr/starsandspirals/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Paznokcie akrylowe prawidłowo pielęgnowane potrafią długo cieszyć oko. Niewłaściwe postępowanie z akrylowymi paznokciami może spowodować ich przedwczesne odpadanie, pękanie. Aby przedłużyć ich trwałość, stosuj się do 7 prostych zasad.

 

  • Tipsy i płytkę paznokcia nacieraj oliwką

Oliwka, nawet ta dla dzieci. Codzienne wcieranie jej zarówno w akrylowy, jak i naturalny paznokieć sprawi, że ten pierwszy będzie bardziej sprężysty i odporny na kruszenie, a ten drugi nadmiernie się nie przesuszy. Dzięki temu prostemu zabiegowi paznokcie nie będą się łamały, odklejały ani podchodziły powietrzem, natomiast skórki będą zadbane a skóra rąk odżywiona.

 

  • Unikaj uszkodzeń mechanicznych

 

Trzeba pamiętać, że akryl nie jest kuloodporny. Nie należy wkładać paznokci do ust, nie skubać, nie skrobać. Puszki natomiast należy otwierać podważając zawleczkę nożem lub łyżeczką.

 

  • Prace domowe tylko w rękawiczkach ochronnych

 

Jakikolwiek kontakt z detergentami jest możliwy jedynie w rękawiczkach ochronnych! Nie tylko zabezpieczają one paznokieć przed uszkodzeniem mechanicznym, ale i chronią przed kontaktem z silną chemią, której używamy zazwyczaj w gospodarstwie domowym. Środki czyszczące bardzo źle wpływają na tworzywo akrylowe, mogą powodować jego rozpuszczenie lub kruchość i, w konsekwencji, pękanie.

 

  • Zmywanie bez acetonu

 

Lakier z akrylowych paznokci zmywamy tylko zmywaczem bezacetonowym. Aceton może rozpuścić akryl
i spowodować, że stanie się on giętki, odejdzie, rozpuści się. Przed każdym malowaniem paznokci lakierem (szczególnie ciemnym kolorem) należy stosować bazę, aby uniknąć nieestetycznych trwałych przebarwień na akrylu.

 

  • Manicure tylko u kosmetyczki

 

Samodzielne wykonywanie czynności takich jak: wycinanie skórek oraz piłowanie czy skracanie paznokcia jest zabronione. Pod żadnym pozorem nie wolno też na własną rękę podklejać (Super Glue zdemoluje naturalną płytkę) uszkodzonego tipsa. Dlaczego? Pod niezdezynfekowanym i nieprzymocowanym właściwie paznokciem tworzy się ciepłe i wilgotne środowisko – doskonałe do rozwoju grzybów i bakterii.

 

  • Zapowietrzenie: natychmiast osusz i zalej pęcherzyk

 

Zapowietrzenie: jeżeli zdarzy się mały bąbelek powietrza, trzeba szybko działać. Przede wszystkim osuszyć oraz odtłuścić (np. zmywaczem bez acetonu) paznokieć, następnie pomalować odżywką lub bezbarwnym lakierem, co pozwoli zalać pęcherzyk. Jeżeli powietrza jest więcej – tak jak w przypadku pęknięcia tipsa – konieczna jest wizyta u kosmetyczki.

 

  • Chroń akryl przed wodą

 

Akryl nie lubi wody. Powoduje ona nie tylko jego odchodzenie od płytki paznokcia, ale stanowi również doskonałe środowisko dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Dlatego dokładne osuszanie dłoni to podstawa pielęgnacji paznokci akrylowych.


  • Zanim dojdzie do pielęgnacji manicure akrylowego, przejrzyj etapy wykonywania paznokci akrylowych w domu.
  • Również ważny jest sposób zdejmowania manicure akrylowego. Sprawdź, jak powinno się usunąć tipsy akrylowe.
  • Chcesz, aby twoje paznokcie były zarówno piękne i jak odpowiednio nawilżone? Dowiedz się więcej o manicure hybrydowym.

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39