Imprezowy manicure w stylu disco
© avramchuk/Fotolia.com

Manicure w stylu disco: efekt lustra, syrenki, rybiej łuski na paznokciach

Imprezowy manicure w stylu disco
© avramchuk/Fotolia.com

Manicure w stylu disco to idealna propozycja dla osób, które lubią zwracać uwagę swoim wyglądem. Sprawdzi się on dobrze na różnych imprezach, w tym również sylwestrowych i karnawałowych. Paznokcie w stylu disco najefektowniej prezentują się w klubowym oświetleniu. Do wykonania takiego manicure niezbędne są: błyszczące i brokatowe ozdoby i lakiery do paznokci. 

 

Każda impreza jest dobrą okazją do tego, żeby zaprezentować się w nieco innym wydaniu niż na co dzień. Wówczas można zaszaleć nie tylko ze stylizacją, ale również z makijażem, fryzurą i manicure. 

Efekt lustra na paznokciach 

Manicure w stylu disco można uzyskać, wykonując efekt lustra, który uzyskuje się na paznokciach pomalowanych lakierem hybrydowym, przy użyciu specjalnego pyłku. Rezultat może różnić się w zależności od wykorzystanego lakieru bazowego, np. chcąc uzyskać srebrną taflę na paznokciach, należy wcześniej pomalować je czarnym lakierem. Efekt lustra dobrze prezentuje się zarówno na całej płytce, jak i tylko na jej części, np. końcówkach. Tego typu manicure nie jest trudny do wykonania, należy jednak pamiętać o tym, żeby pyłek, dający efekt tafli lustra, aplikować na wyschnięty i utrwalony lakier hybrydowy. 

Efekty syrenki na paznokciach  

Chcąc uzyskać paznokcie w stylu disco, można również wykonać na nich efekt syrenki. Tego typu ozdobę uzyskuje się za pomocą opalizującego pyłku, który nakłada się na nieutwardzony lakier hybrydowy. Rezultat uzależniony jest od wybranego pyłku – na rynku dostępny jest on w różnych wersjach kolorystycznych, np. złotym, srebrnym, różowym, niebieskim czy czerwonym. Taki manicure można wykonać zarówno na całej płytce paznokcia, jak i na jej połowie. Ciekawym pomysłem jest skontrastowanie efektu syrenki z matowym lakierem

Efekt rybiej łuski na paznokciach 

Inną ciekawą propozycją manicure w stylu disco jest efekt rybiej łuski, który wykonuje się przy użyciu specjalnych, błyszczących, ozdób do paznokci. Tego typu manicure można wykonać zarówno na paznokciach pomalowanych lakierem hybrydowym, jak i zwykłym. Ozdoby, które imitują rybą łuskę przykleja się na specjalny klej do paznokci. Najefektowniej prezentują się paznokcie z ozdobami w różnych odcieniach kolorystycznych. 

 

Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14