syrenka na paznokciach
©honcharr/fotolia

Efekt syrenki na paznokciach to lśniący manicure wykonany za pomocą specjalnego opalizującego pyłku. Pyłek przeznaczony jest do manicure hybrydowego, utwardzanego w lampie UV.

Pyłek opalizujący, niezbędny element efektu syrenki

Efekt syrenki to prosta metoda zdobienia paznokci za pomocą nałożenia drobnego pyłku. Pyłek ten jest znacznie drobniejszy niż tradycyjny brokat. Po nałożeniu go na warstwę dyspersyjną – wilgotną i lepką powierzchnię żelu utwardzonego w lampie UV – pyłek opalizuje w różnej kolorystyce. Pyłek opalizujący daje efekt idealnej, połyskującej tafli. Z pyłkiem można eksperymentować nakładając go np. tylko na połowę lub same końcówki paznokcia. Na rynku dostępne są różne kolory pyłku, np. złoty, srebrny, turkusowy, różowy lub holo (drobinki iskrzące się w różnych kolorach).

Efekt syrenki – wykonanie krok po kroku

Aby uzyskać na paznokciach opalizujący efekt niezbędne są: lampa UV (36W), baza, lakier w dowolnym kolorze i utwardzacz do manicure hybrydowego oraz pyłek opalizujący.

Krok 1 – Przygotowanie paznokci i nałożenie bazy

Pierwszym krokiem wykonania manicure z efektem syrenki jest tradycyjne przygotowanie paznokci do manicure. Paznokcie należy równo spiłować, odsunąć skórki i nałożyć bazę do manicure hybrydowego. Bazę utwardzamy przez 2 minuty w lampie UV o mocy 36 W.

Krok 2 – Manicure hybrydowy

Kolejną czynnością jest wykonanie manicure hybrydowego, czyli nałożenie dwóch warstw specjalnego lakieru hybrydowego (lakier hybrydowy łączy w sobie zalety manicure tradycyjnego, żelowego i akrylowego; manicure hybrydowy jest odporny na uszkodzenia i nie odpryskuje) i włożenie dłoni na 2 minuty do lampy UV.

Krok 3 – Nałożenie pyłku

Po wyjęciu dłoni z lampy na paznokcie należy kolistym ruchem zaaplikować pyłek opalizujący. Pyłek wtapiamy w warstwę dyspersyjną przy użyciu miękkiego pędzla. Nadmiar pyłku usuwamy szerokim pędzelkiem typu miotełka. Przy wykonywaniu tego rodzaju manicure ważne, aby pyłek dobrze wtopił się w warstwę lakieru.

Krok 4 – Utwardzenie

Ostatnim etapem jest nałożenie utwardzającej warstwy topu i włożenie dłoni do lampy UV na 2 min.

 

Efekt syrenki gotowy!