Kobieta przed chwilą wykonała detox manicure swoich dłoni.
©Viacheslav Iakobchuk/stock.adobe.com

Nie wiesz jak wzmocnić paznokcie po zimie? Wypróbuj detox manicure!

Kobieta przed chwilą wykonała detox manicure swoich dłoni.
©Viacheslav Iakobchuk/stock.adobe.com

Detox manicure to skuteczny sposób na regenerację paznokci, zwłaszcza po długotrwałym noszeniu lakieru hybrydowego. Kuracja, przede wszystkim, skupia się na pielęgnacji płytki oraz całych dłoni, a jego efektem jest naturalny manicure i zdrowo wyglądające paznokcie.

 

Manicure hybrydowy, akryl, a nawet tradycyjne lakiery mogą osłabić kondycję paznokci, zmienić kolor płytki czy sprawić, że będą bardziej podatne na złamania. Warto zatem dać paznokciom odpocząć, przynajmniej raz na trzy tygodnie i zapewnić im detox manicure.

 

Detox manicure - co to jest?

 

Detox manicure to nic innego, jak przerwa w stosowaniu wszelkiego rodzaju inwazyjnych zabiegów na paznokcie, takich jak: nakładanie na nie akrylu, żelu, hybryd a nawet tradycyjnego lakieru do paznokci. Stosowanie silnie chemicznych preparatów wpływa bardzo destrukcyjnie na płytkę. Zniszczone i łamliwe paznokcie wyglądają nieestetycznie, a tradycyjny manicure gorzej się na nim trzyma. Detox manicure powstał po to, aby dać odpocząć płytce paznokcia i w czasie przerwy w malowaniu zadbać o jej regenerację i odżywienie.

 

Jak wykonać manicure detox?

 

Podstawowym elementem pielęgnacji w czasie detoxu jest olejowanie paznokci, czyli wcieranie odżywczych olejków w płytkę oraz otaczające ją skórki. Do zabiegu doskonal sprawdza się olej rycynowy, ale i migdałowy, kokosowy czy tradycyjna oliwa z oliwek. Wystające skórki należy odsuwać, np. kopytkiem, ale nie wycinać. Do piłowania paznokci, zamiast metalowego pilniczka, lepiej stosować papierowy lub szklany, który nie podrażni łamliwej płytki, a zapewni jej idealną gładkość. Istotne jest, aby piłować paznokcie w jednym kierunku, delikatnymi i posuwistymi ruchami.

 

Detox manicure - jak często stosować?

 

Zniszczone i łamliwe paznokcie, aby odpocząć od inwazyjnych zabiegów, wpływu lakierów oraz poprawić swój wygląd, potrzebują około miesiąca. Proces regeneracji płytki w dużej mierze zależy jednak od indywidualnego tempa wzrostu paznokcia i stopnia powstałych na nich zniszczeń. Aby detox manicure dał zauważalne efekty, przerwa od malowania lakierami, powinna trwać przynajmniej 3 tygodnie.

Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00