kobieta zmywa paznokcie
©Robert Przybysz/fotolia

Domowy zmywacz do paznokci, czyli ocet, spirytus lub woda utleniona

kobieta zmywa paznokcie
©Robert Przybysz/fotolia

Lakier do paznokci można zmyć wodą utlenioną, spirytusem lub octem. Jeżeli lakier odpryskuje i ściera się, a w domu akurat skończył się zmywacz, możesz sięgnąć po domowy zmywacz do paznokci.

Perfumy z alkoholem

Jeżeli nie masz pod ręką zmywacza i nie wiesz czym zmyć lakier do paznokci, sięgnij po perfumy lub dezodorant, które mają w swoim składzie alkohol. Wystarczy spryskać powierzchnię paznokcia kosmetykiem z alkoholem i po chwili zetrzeć lakier wacikiem kosmetycznym. Podczas spryskiwania paznokci możesz czuć dyskomfort i lekkie mrożenie. Jeżeli po pierwszym razie lakier nie usunął się całkowicie, czynność powtórz.

Woda utleniona

Dobry efekt przyniesie także woda utleniona. Wystarczy nasączyć nią płatek kosmetyczny i przejechać nim po powierzchni lakieru.

Spirytus

Kilka kropel spirytusu wylej na wacik. Przyłóż go do paznokcia i po chwili zetrzyj lakier z płytki paznokcia. Spirytus jest substancją łatwopalną, obchodząc się z nim, należy więc zachować szczególną ostrożność.

Ocet

Wacik kosmetyczny nasącz w occie i przyłóż do paznokcia pokrytego lakierem. Wacik przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie delikatnie zetrzyj kosmetyk. Specyfiką octu jest nieprzyjemny zapach, dlatego po zmyciu lakieru koniecznie dobrze umyj dłonie wodą z mydłem i nałóż krem nawilżający.

Unikaj drapania

Zdrapywanie zaschniętego lakieru z paznokci negatywnie wpływa na kondycję płytki. Osłabia ją i może spowodować rozdwajanie się końcówek. 


Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47