czerwone ombre na paznokciach
©Nobilior/fotolia

Czerwone paznokcie w stylu ombre

czerwone ombre na paznokciach
©Nobilior/fotolia

Czerwone paznokcie pomalowane w stylu ombre stale cieszą się popularnością. Stopniowe przechodzenie kolorów, które u nasady paznokcia przechodzi w intensywne bordo, pasuje zarówno do stylizacji wieczorowej, jak i na co dzień.

Paznokcie ombre – wykonanie krok po korku

Do wykonania czerwono-bordowego manicure ombre potrzebujemy dwóch odcieni lakieru – intensywnej czerwieni i bordo, bazy pod lakier, utwardzacza, zmywacza do paznokci, wacika kosmetycznego, małej gąbeczki (kosmetycznej lub kuchennej) i patyczka kosmetycznego.

 

  • Krok 1 – Przygotowanie paznokci

Pierwszą czynnością jest przygotowanie paznokci do manicure. Polega ona na spiłowaniu paznokcia papierowym pilniczkiem (podczas piłowania wykonujemy ruch tylko w jedną stronę, aby nie szarpać płytki paznokcia), odsunięciu skórek narastających na paznokieć, odtłuszczeniu płytki wacikiem ze zmywaczem i nałożeniu bazy. Baza chroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem.

 

  • Krok 2 – Malowanie

Po wyschnięciu bazy paznokcie malujemy równomiernie jedną warstwą czerwonego lakieru. Czekamy, aby lakier całkowicie wysechł.

 

  • Krok 3 – Stemplowanie

Na gąbce malujemy lakierem dwa pasma (jedno bordowe i jedno czerwone). Pasma mogą mieć dowolną grubość, ale powinny być namalowane jedno nad drugim – w takiej kolejności, aby kolor bordowy był u nasady paznokcia, a czerwony na końcówkach. Na brzegach (w połowie długości paznokcia) pasma powinny na siebie nachodzić, tak aby kolory się przenikały. Gąbkę z nałożonymi lakierami przykładamy do każdego paznokcia. Jeżeli pasma są odciśnięte na każdym paznokciu, ponownie aplikujemy lakier na gąbkę i stemplujemy paznokcie. Jeżeli chcemy, aby efekt był bardziej intensywny, wykonujemy 3-4 stemplowania.

 

  • Krok 4 – Podkreślenie końcówek

Najlepszy efekt ombre na paznokciach daje mocno podkreślony odcień na końcówkach. W tym celu na czysty brzeg gąbki nakładamy pasmo czerwonego lakieru (nie szersze niż to, które znajduje się na paznokciach) i przyciskamy gąbkę wyłącznie do końcówek.

 

  • Krok 5 – Oczyszczenie skórek

Patyczek kosmetyczny zanurzamy w zmywaczu i oczyszczamy skórki z nadmiaru lakieru. Ruchy powinny być precyzyjne i powolne, abyśmy nie dotknęły patyczkiem płytki paznokcia.

 

  • Krok 6 – Utwardzenie manicure

Ostatnim krokiem jest nałożenie utwardzacza, który utrwali efekt manicure i nada mu jednolity, gładki wygląd. 


Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05