ładne paznokcie
©Studio KIVI/fotolia

Biało-niebieski odwrócony french manicure

ładne paznokcie
©Studio KIVI/fotolia

Odwrócony french manicure znany jest także jako reverse manicure. Jest to propozycja odświeżenia klasycznego francuskiego manicure. Połączenie niebieskiego i białego lakieru do paznokci jest doskonałą propozycją na piękne słoneczne dni. Taki manicure poprawi nastrój i sprawi, że dłonie będą wyglądały estetycznie i bardzo świeżo.


Do wykonania odwróconego french manicure potrzebujemy: dwóch lakierów – jasnoniebieskiego i białego, bambusowego patyczka kosmetycznego, papierowego pilniczka, zmywacza do paznokci, wacików bezpyłkowych, bazy pod manicure oraz utwardzacza do manicure.

Krok 1 – Baza i przygotowanie paznokci do manicure

Przed wykonaniem każdego manicure należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Piłujemy paznokcie papierowym pilniczkiem a za pomocą bambusowego patyczka kosmetycznego ostrożnie odsuwamy skórki. Płytkę odtłuszczamy wacikiem zwilżonym w zmywaczu. Następnie aplikujemy bazę pod lakier, dzięki której paznokcie nie będą się przebarwiały.

Krok 2 – Nałożenie niebieskiego lakieru do paznokci

Kiedy baza zupełnie zaschła równomiernie malujemy paznokcie niebieskim lakierem. Wystarczy nałożenie jednej warstwy. Ważne, aby lakier bazowy był nałożony precyzyjnie tuż przy samych skórkach.

Krok 3 – Biały lakier do paznokci i niebieskie księżyce u nasady paznokcia

Za pomalowanie warstwy białego lakieru do paznokci zabieramy się w chwili, gdy warstwa niebieskiego lakieru zupełnie zaschła. Białym lakierem malujemy całą płytkę paznokcia. Malowanie zaczynamy odsuwając się ok. 3-4 mm od nasady paznokcia (zależnie od tego jaką grubość księżyca u nasady paznokcia chcemy uzyskać), tak aby widoczna była warstwa niebieskiego lakieru,. Czekamy, aby biały lakier całkowicie wysechł i nakładamy drugą warstwę białego lakieru, aby kolor był intensywny, a spod spodu nie przebijał kolor niebieski.

Krok 4 – Utwardzenie manicure

Aby odwrócony manicure paznokci był trwały a lakier nie odpryskiwał, warto nałożyć bezbarwny utwardzacz typu top coat. Dzięki niemu powierzchnia paznokcia będzie gładka i jednolita, pomimo nałożenia trzech warstw lakieru. Ciekawą alternatywą jest także wybór matowego utwardzacza, który dodatkowo da efekt matowej struktury na powierzchni płytki.


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04