białe paski na paznokciach
©kseniia_khomenko/fotolia

Białe paski na paznokciach – technika malowania

białe paski na paznokciach
©kseniia_khomenko/fotolia

Białe paski na paznokciach to popularny trend w technikach malowania paznokci, nie tylko we french manicure. Sprawiają, że dłonie wyglądają elegancko i bardzo estetycznie. Precyzyjnie namalowane białe paseczki na paznokciach można wykonać własnoręcznie, wykorzystując do tego samoprzylepną taśmę kosmetyczną.


Do namalowania pasków na paznokciach potrzebujemy: dwóch lakierów, np. białego i różowego, wąskiej samoprzylepnej taśmy kosmetycznej (dostępne są w drogeriach stacjonarnych i internetowych w cenie ok. 2-3 zł), pęsety, papierowego pilniczka do paznokci, wacików bezpyłkowych, zmywacza, bambusowego patyczka kosmetycznego i utwardzacza do manicure.

 

Krok 1 – Przygotowanie paznokci i aplikacja bazy

Przed wykonaniem białych pasków na paznokciach powinniśmy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Papierowym pilniczkiem piłujemy je w jednym kierunku na równo. Bambusowym patyczkiem odsuwamy delikatnie skórki. Następnie płytkę paznokci odtłuszczamy bezpyłkowym wacikiem zwilżonym w zmywaczu. Na oczyszczoną płytkę nakładamy bazę pod lakier, dzięki której paznokcie się nie przebarwią pod wpływem lakieru.

 

Krok 2 – Nałożenie lakieru

W chwili, gdy płytka paznokcia jest gotowa, równomiernie malujemy paznokcie na kolor różowy. Jeżeli lakier nie pokrył płytki jednolicie, warto nałożyć drugą warstwę kosmetyku.

 

Krok 3 – Białe paski na paznokciach

Za malowanie białych pasków na paznokciach zabieramy się dopiero wówczas, gdy lakier bazowy całkowicie wyschnie. Dzięki temu lakier nie odklei się od paznokcia razem z taśmą. Z wąskiej taśmy kosmetycznej wycinamy dowolną liczbę dwu-trzycentymetrowych paseczków. Liczba paseczków zależy od tego jak szerokie chcemy mieć paski (im szersze paski tym mniej wycinamy paseczków z taśmy). Wycięte paseczki przyklejamy do paznokcia w równych odstępach (najlepiej, aby ostępy odpowiadały szerokości tasiemki). Zależnie od wybranego układu pasków, tasiemki przyklejamy w pionie, poziomie lub na skos. Następnie białym lakierem malujemy całą powierzchnię paznokcia – także tasiemki. Czekamy, aby lakier zupełnie wysechł i płynnym ruchem, za pomocą pęsety, odklejamy każdy paseczek taśmy. Tą techniką możemy wykonać także paski do manicure francuskiego i reverse manicure – odwróconego manicure francuskiego. Białe paski, kreski lub prążki na paznokciach dobrze komponują się z białymi kropkami. Regularne białe kropki łatwo wykonać za pomocą sondy – sprzętu kosmetycznego zakończonego małą metalową kulką.

 

Krok 4 – Utwardzenie manicure

Aby paski na paznokciach były gładkie i trwałe, a lakier do paznokci nie odpryskiwał, nakładamy warstwę bezbarwnego utwardzacza typu top coat.


Więcej na temat manicure pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Tomson i Baron w szoku! Występ uczestników "The Voice of Poland" mocno zaskoczył jurorów!

zobacz 01:11