Róże rodzaje i odcienie pudru
Image by LifetimeStock.com

Sypki, w kamieniu, transparentny – jaki puder będzie dla ciebie odpowiedni

Róże rodzaje i odcienie pudru
Image by LifetimeStock.com

Puder transparentny, puder w kamieniu i puder sypki to trzy oblicza tego popularnego kosmetyku. Każdy z nich poprawia wygląd cery, matuje ją i odświeża. Różnią się przede wszystkim sposobem, w jaki należy je nakładać oraz działaniem.

Kiedy wybrać puder transparentny?

Puder transparentny może mieć postać sypką lub sprasowaną. Jest bezbarwny i niewidoczny na skórze, dzięki temu nie trzeba martwić się o wybór odpowiedniego odcienia. Nie jest polecany tylko w przypadku mocno opalonej skóry, ponieważ może jej nadać ziemisto-szary odcień. Często zawiera naturalne minerały, dzięki czemu odżywia skórę. Można nałożyć go bezpośrednio na skórę i stosować jako jedyny rodzaj pudru, nie zatuszuje co prawda niedoskonałości cery, ale pochłonie nadmiar sebum. Puder transparentny może też być stosowany do utrwalenia makijażu albo w ciągu dnia do odświeżenia go.

Kiedy wybrać puder sypki?

Puder sypki nakłada się na twarz za pomocą pędzla lub puszku kosmetycznego. Używany jest najczęściej na podkład, łączy się z nim i utrwala go. Jeśli ma w składzie pigment rozpraszający światło, rozświetla cerę. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór odcienia, ponieważ jest to puder, który lekko barwi. Dobór odcienia zawsze powinien być dokonywany w naturalnym świetle. Żeby dobrze wybrać odcień w drogerii, nałóż warstwę pudru na twarz w okolicy żuchwy, wyjdź na chwilę na dwór i przejrzyj się w lusterku. Jeśli kolor pudru nie będzie ani ciemniejszy, ani jaśniejszy od koloru twojej cery, jest to właściwy odcień. Puder sypki w kolorze o jeden odcień ciemniejszym od koloru skóry może służyć do modelowania twarzy, np. podkreślenia kości policzkowych. Sypki puder może też stanowić bazę do makijażu oczu: nałożony na powiekę sprawi, że cień będzie bardziej trwały.

Kiedy wybrać puder w kamieniu?

Puder w kamieniu służy do tak zwanego „przypudrowania nosa”. Można nosić go w torebce i używać w ciągu dnia. Poprawki makijażu najlepiej poprzedzić użyciem chusteczki matującej, ponieważ puder w kamieniu nałożony na tłustą skórę może tworzyć na niej plamy. Puder w kamieniu najczęściej barwi skórę, a do tego może tworzyć na niej warstwę przypominającą maskę. Żeby uniknąć efektu maski należy dobrać odpowiedni dla swojej skóry odcień i zwracać uwagę na to, czy dany kosmetyk wygląda na naszej skórze naturalnie. Gąbeczki używane do nakładania go na skórę należy prać lub wymieniać, ponieważ gromadzą się na nich bakterie.


Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48