kobieta ze sztucznymi rzęsami
© gpointstudio/Fotolia.comvladimirfloyd

Piękne, długie, doklejane sztuczne rzęsy

kobieta ze sztucznymi rzęsami
© gpointstudio/Fotolia.comvladimirfloyd

Aby przykleić sztuczne rzęsy można przyczepić jednorazowo cały szereg rzęs lub doczepiać je kępkami. Drugi sposób jest trudniejszy i wymaga dużej precyzji, dlatego poleca się wykonać go w salonie kosmetycznym.

 

Sztuczne rzęsy stały się obiektem pożądania już połowie XX wieku, kiedy to hollywoodzkie gwiazdy kina nosiły je, aby podkreślić kobiecość i seksapil. Jedną z najbardziej znanych ich miłośniczek była Marylin Monroe – jej słynne i bardzo zalotne trzepotanie rzęsami przyprawiało o szybsze bicie serca mężczyzn w salach kinowych i przed telewizorami.

 

Rzęsy doczepiane sprawiają, że kobiece spojrzenie staje się magnetyczne i kuszące. Można je przykleić na dwa sposoby:

  • tzw. kocie oko – od środka oka przyklejać coraz dłuższe rzęsy w stronę zewnętrznych kącików,
  • na całości oka o zbliżonej długości rzęs.

Jak przykleić sztuczne rzęsy na pasku?

Pierwsze, co powinnaś zrobić to udać się do drogerii (np. Rossmann, Hebe, Inglot) lub na allegro i zakupić rzęsy – ich wybór jest bardzo istotny. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w wizażu, powinnaś zakupić rzęsy w całości. Ważne, aby miały elastyczną fakturę i jak najdłuższe kępki. W domu przed przyklejeniem ich na oko można przyłożyć je „na sucho” oraz dostosować ich wielkość do oka i własnych rzęs. Nie bój się użyć nożyczek. W przypadku, gdy okażą się za długie (czy w długości rzęs czy na długość paska wzdłuż oka) skróć je do własnych potrzeb.

  • Doczepiane rzęsy zakładamy na końcu całego makijażu.
  • Narysuj czarną tuż kreskę nad linią rzęs.
  • Przyłóż jeszcze raz rzęsy do oka, aby upewnić się, czy pasują.
  • Nałóż wzdłuż sztucznych rzęs klej.
  • Przyłóż sztuczne rzęsy przy zewnętrznym kąciku oka i delikatnie dociskaj wzdłuż własnych rzęs, idąc w kierunku wewnętrznego kącika (najpierw jedno oko, później drugie).
  • Przeciągnij jeszcze raz czarną kredką nad linią rzęs, aby zatuszować ewentualnie widoczny klej.

Jak przyklejać sztuczne rzęsy w kępkach

Druga metoda przyklejania sztucznych rzęs – kępkami – jest bardziej skomplikowana i wymaga dużej precyzji. Pojedyncze rzęsy muszą być przyklejone pod odpowiednim kątem i z odpowiednią długością, dopasowaną do wielkości rzęsy, na którą jest doczepiana. Najlepiej poddać się takiemu zabiegowi w salonie kosmetycznym pod okiem specjalisty.

Jak dbać o sztuczne rzęsy: czy codzienne szczotkowanie jest konieczne?

Podstawową zasadą - jeśli chodzi o doczepiane rzęsy na stałe - jest unikanie nagłych zmian atmosferycznych. Nadmierny deszcz, śnieg czy porywisty wiatr niestety mogą spowodować odpadanie rzęs, szczególnie świeżo przyklejonych. Należy również unikać miejsc wilgotnych, pobytu na basenie czy w saunie. Nie powinno się również używać zalotki ani tłustych kremów w okolicy oczu. Niektóre kosmetyczki odradzają również korzystanie z tuszu do rzęs.

 

Rzęsy doczepiane na stałe powinny trzymać się około miesiąca, a po jego upływie należy odwiedzić salon kosmetyczny w celu uzupełnienia braków. „Rzęsy na raz” powinno się zdjąć po imprezie delikatnie przemywając oczy płynem do demakijażu lub przecierając tłustym kremem.


Więcej na temat makijaż Rzęsy
Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11