Młoda kobieta prezentuje efekty stylizacji brwi mydłem.
©morganka/stock.adobe.com

Stylizacja brwi mydłem, czyli na czym polega soap brows i jak je wykonać?

Młoda kobieta prezentuje efekty stylizacji brwi mydłem.
©morganka/stock.adobe.com

Stylizacja brwi mydłem to sposób na utrwalenie ich kształtu oraz dodanie włoskom objętości. Do czynności stylizacyjnych potrzeba jedynie naturalnego mydła, np. glicerynowego, szczoteczki do brwi oraz odrobiny wody.


Trendy dotyczące stylizacji brwi wciąż się zmieniają. Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór produktów, które pomagają nadać im idealny kształt. Najpopularniejsze kosmetyki do brwi to: kredki, cienie, pomady oraz żele koloryzujące. Nowością dotyczącą stylizacji brwi jest modelowanie ich mydłem.


Stylizacja brwi mydłem - efekty


Soap brows to stylizacja brwi zwykłym mydłem, które w połączeniu z wodą tworzy pianę. Ta zaaplikowana na brwi, usztywnia i utrwala ich kształt oraz pozwala ujarzmić niesforne, odstające włoski. Mydło optycznie zagęszcza brwi, co idealnie sprawdza się u osób o rzadkich brwiach. Metoda jest również znacznie tańsza, w porównaniu z woskiem czy żelami utrwalającymi do brwi, a do tego jest od nich skuteczniejsza.


Soap brows - jakich kosmetyków i akcesoriów używać?


Do stylizacji brwi można użyć dowolnego mydła w kostce. Dla osób o bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień cerze oraz dla alergików zaleca się stosowanie czystego, naturalnego mydła  glicerynowego bez dodatków. Kosmetyk nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych składników chemicznych, ani drażniących substancji zapachowych i barwiących, dlatego mogą go bezpiecznie używać osoby nawet z silnie nadwrażliwą skórą.

 

Oprócz mydła, do przeprowadzenia modelowania przyda się specjalna szczoteczka do brwi, która ułatwi nakładanie produktu oraz szklanka lub inne naczynie z odrobiną wody lub woda termalna.


Stylizacja brwi mydłem - jak modelować brwi mydłem?

 

Stylizacja brwi mydłem przebiega na dwa sposoby, które różnią się od siebie kolejnością nakładania kosmetyków na włoski. Osobom, którym zależy na bardzo naturalnym efekcie stylizacji zaleca się w pierwszej kolejności zastosowanie mydła, a potem uzupełnienie braków, np. pomadą. Aby uzyskać bardziej wyrysowany kształt brwi, należy najpierw pomalować je ulubionym kosmetykiem, a następnie utrwalić mydłem.

 

  • Szczoteczkę do brwi zwilż delikatnie wodą.
  • Nabierz trochę mydła na szczoteczkę, pocierając nią o kostkę (tak, aby cała pokryła się kosmetykiem).
  • Zaczesuj brwi szczotką, kierując się w stronę zewnętrznego kącika oka.
  • Wypełnij ubytki brwi za pomocą ulubionego kosmetyku.

 

Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27