

Gra światłocieniem, czyli rozświetlacz w makijażu twarzy
Roświetlacz do twarzy jest kosmetykiem, którego zadaniem jest nadanie świeżości makijażowi. Ma wydobyć świetlistość cery, naturalne rysy i zniwelować efekt płaskiej twarzy. Wśród rodzajów rozświetlaczy możemy trafić m.in. na rozświetlacze w płynie, w kamieniu i sypkie.
Rozświetlacz nakładamy jako jeden z ostatnich kosmetyków. Pigmenty interferencyjne zawarte w składzie rozświetlaczy odbijają światło i dają delikatny blask. Dzięki aplikacji kosmetyku twarz nie wygląda płasko i jest subtelnie wymodelowana.
Rodzaje rozświetlaczy – w płynie, w proszku, w kamieniu
Na rynku kosmetycznym dostępne są rozświetlacze w płynie, w sztyfcie, sypkie i w kamieniu. Każdy z nich ma inny stopień napigmentowania i wymaga innej aplikacji. Delikatnie mieniący się kosmetyk dostępny jest w różnych odcieniach – naturalnie perłowych, opalizujących na róż, fiolet lub złoto. Do codziennego makijażu najlepiej wybierać rozświetlacz w naturalnym, cielistym kolorze. Kolorowe rozświetlacze sprawdzą się w przypadku bardziej intensywnego i wyrazistego makijażu wieczorowego.
Kosmetyk nakładamy tylko na gładkie, jednolite powierzchnie. Lepiej nie nakładać go na miejsca, w których skóra jest pokryta krostkami, rozszerzonymi porami lub jest przesuszona, ponieważ rozświetlacz uwydatni wszelkie niedoskonałości.
Rozświetlacz w płynie
Rozświetlacz w płynie jest kosmetykiem mocno napigmentowanym. Należy zachować szczególną ostrożność podczas jego aplikacji, aby nie nałożyć zbyt dużo produktu. Dwie-trzy krople rozświetlacza aplikujemy wzdłuż kości policzkowych oraz po jednej maleńkiej kropli na łuk kupidyna i grzbiet nosa. Kropki rozsmarowujemy palcem lub gąbeczką kosmetyczną.
Rozświetlacz w kamieniu
Zanurzamy miękki pędzel w rozświetlaczu i swobodnym ruchem nakładamy produkt na kości policzkowe, czoło, brodę i grzbiet nosa. Zwracamy uwagę, aby ilość aplikowana na czoło, nos i brodę była minimalna. Zbyt dużo rozświetlacza na tych partach twarzy może dać nieestetyczny efekt spoconej twarzy.
Rozświetlacz w sztyfcie
Rozświetlacz w sztyfcie jest gęsty i ma zwartą konsystencję. Jego atutem jest łatwa aplikacja. Sztyftem dotykamy miejsc, które chcemy uwydatnić, a następnie rozcieramy go pędzlem o długim, miękkim włosiu.
- Peelingi mechaniczne nie są polecane do cery naczynkowej. Poznaj rodzaje peelingów do twarzy i wybierz odpowiedni dla siebie.
- Woda pietruszkowa wspaniale oczyszcza organizm z toksyn i reguluje pracę układu trawiennego. Nadaje się zarówno do picia jak i do przemywania twarzy – dowiedz się jak ją przygotować.
- Masz suchą skórę lub myślisz o zmianie sposobu pielęgnacji twarzy? Podpowiadamy, jak wybrać dobry krem nawilżający.
- Trwałość perfum zależy nie tylko od intensywności kompozycji zapachowej i jej poszczególnych nut, ale też od sposobu nakładania ich na skórę. Sprawdź jak sprawić, żeby zapach perfum dłużej utrzymywał się na skórze?