kobieta z rozświetloną twarzą
©Konstantin Yuganov/fotolia

Gra światłocieniem, czyli rozświetlacz w makijażu twarzy

kobieta z rozświetloną twarzą
©Konstantin Yuganov/fotolia

Roświetlacz do twarzy jest kosmetykiem, którego zadaniem jest nadanie świeżości makijażowi. Ma wydobyć świetlistość cery, naturalne rysy i zniwelować efekt płaskiej twarzy. Wśród rodzajów rozświetlaczy możemy trafić m.in. na rozświetlacze w płynie, w kamieniu i sypkie.

 

Rozświetlacz nakładamy jako jeden z ostatnich kosmetyków. Pigmenty interferencyjne zawarte w składzie rozświetlaczy odbijają światło i dają delikatny blask. Dzięki aplikacji kosmetyku twarz nie wygląda płasko i jest subtelnie wymodelowana.

Rodzaje rozświetlaczy – w płynie, w proszku, w kamieniu

Na rynku kosmetycznym dostępne są rozświetlacze w płynie, w sztyfcie, sypkie i w kamieniu. Każdy z nich ma inny stopień napigmentowania i wymaga innej aplikacji. Delikatnie mieniący się kosmetyk dostępny jest w różnych odcieniach – naturalnie perłowych, opalizujących na róż, fiolet lub złoto. Do codziennego makijażu najlepiej wybierać rozświetlacz w naturalnym, cielistym kolorze. Kolorowe rozświetlacze sprawdzą się w przypadku bardziej intensywnego i wyrazistego makijażu wieczorowego.

 

Kosmetyk nakładamy tylko na gładkie, jednolite powierzchnie. Lepiej nie nakładać go na miejsca, w których skóra jest pokryta krostkami, rozszerzonymi porami lub jest przesuszona, ponieważ rozświetlacz uwydatni wszelkie niedoskonałości.

Rozświetlacz w płynie

Rozświetlacz w płynie jest kosmetykiem mocno napigmentowanym. Należy zachować szczególną ostrożność podczas jego aplikacji, aby nie nałożyć zbyt dużo produktu. Dwie-trzy krople rozświetlacza aplikujemy wzdłuż kości policzkowych oraz po jednej maleńkiej kropli na łuk kupidyna i grzbiet nosa. Kropki rozsmarowujemy palcem lub gąbeczką kosmetyczną.

Rozświetlacz w kamieniu

Zanurzamy miękki pędzel w rozświetlaczu i swobodnym ruchem nakładamy produkt na kości policzkowe, czoło, brodę i grzbiet nosa. Zwracamy uwagę, aby ilość aplikowana na czoło, nos i brodę była minimalna. Zbyt dużo rozświetlacza na tych partach twarzy może dać nieestetyczny efekt spoconej twarzy.

Rozświetlacz w sztyfcie

Rozświetlacz w sztyfcie jest gęsty i ma zwartą konsystencję. Jego atutem jest łatwa aplikacja. Sztyftem dotykamy miejsc, które chcemy uwydatnić, a następnie rozcieramy go pędzlem o długim, miękkim włosiu.


 

Więcej na temat makijaż
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48