kobieta nakładająca makijaż
©Robert Przybysz/Fotolia

Róż do policzków. Czym i jak go nakładać?

kobieta nakładająca makijaż
©Robert Przybysz/Fotolia

Róż do policzków nadaje twarzy zdrowy koloryt i poprawia jej kształt. Przy nakładaniu różu na policzkach obowiązuje zasada – róż ma wyglądać świeżo i naturalnie. Makijaż podkreślony różem powinien być wzbogacony o delikatne rumieńce.

 

Głównym błędem aplikacji różu do policzków jest nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku. W efekcie czego twarz wygląda nienaturalnie. Róż odcina się od reszty makijażu i obciąża wygląd całości.

Pędzel do nakładania różu na policzki

Róż powinien być nakładany na policzki właściwym rodzajem pędzla. Nie należy nakładać różu puszkami, które niekiedy dołączone są do kosmetyku. Puszki są nieprecyzyjne i pozostawiają na twarzy mało efektowne plamy. Róż aplikujemy przy pomocy okrągłego pędzla z krótkim włosiem, który jest lekko spłaszczony na czubku. Jeżeli chcemy wykonać precyzyjne podkreślenie, możemy aplikować róż pędzlem, którego włosie jest skośnie ścięte. Różu do policzków lepiej nie nakładać miękkimi i zbyt puszystymi pędzlami. Nie sprawdzą się także pędzle całkowicie płaskie, ponieważ nie uda się nimi wymodelować twarzy.

Aplikacja różu do policzków

1. Nałóż róż na pędzel i delikatnie strzepnij nadmiar kosmetyku (możesz musnąć nim najpierw zewnętrzną część dłoni). Zbyt duża ilość różu do policzków na pędzlu utrudnia nakładanie, przez co kolor jest nierównomiernie rozłożony.

2. Na początku ważne jest prawidłowe poprowadzenie pędzla – od kości policzkowych (środka policzka) w kierunku skroni. Kości policzkowe z łatwością zobaczysz, kiedy się uśmiechniesz.

3. Jeżeli aplikujesz dwa odcienie różu zacznij od nakładania na szczyt kości policzkowych ciemniejszego różu, a potem rozświetl makijaż jaśniejszym kolorem. Pamiętaj, aby zatrzeć granicę, jaka powstała pomiędzy kolorami. Możesz to zrobić miękkim okrągłym pędzlem.

4. Dla uzyskania jednolitego wyglądu możesz dodatkowo podkreślić czoło, skroń i linię podbródka delikatnie muskając te okolice różem.

5. Jeżeli zdarzy ci się nałożyć zbyt dużo różu na policzki, nadmiar możesz zebrać puszkiem do pudru. Następnie przypudruj twarz pudrem transparentnym.

Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04