Młoda kobieta przegląda się w lustrze i nakłada na twarz kosmetyk przeciw pryszczom.
©luckybusiness/Fotolia.com

Jak zatuszować pryszcze na twarzy? Makijażowe sposoby na zakrycie pryszczy

Młoda kobieta przegląda się w lustrze i nakłada na twarz kosmetyk przeciw pryszczom.
©luckybusiness/Fotolia.com

Pryszcze na twarzy można zamaskować dzięki kosmetykom kamuflującym – korektorom i podkładom. Żeby zrobić to dobrze, trzeba wiedzieć, jakie produkty wybierać, jak stosować puder oraz jak dbać o cerę, żeby makijaż jej nie zaszkodził. Makijaż to sposób na zakrycie pojedynczych pryszczy i trądziku.

 

Pryszcze na twarzy szpecą i wpędzają w kompleksy. Dlatego warto je zamaskować, by poczuć się pewniej. Równolegle należy stosować właściwą dla swojego typu skóry pielęgnację. Pryszcze na twarzy to problem posiadaczek cery przeważnie tłustej i mieszanej. Dotyczy osób w różnym wieku, najczęściej nastolatek. Trądzik jest efektem zaburzeń hormonalnych.

 

Jak zamaskować pryszcze punktowo? Zastosowanie korektora do twarzy

 

Pojedyncze pryszcze na twarzy najlepiej ukryć przy pomocy korektora. Do tego celu najskuteczniejsze są mocno kryjące korektory w odcieniu skóry oraz korektory zielone, przeznaczone do zaczerwienień na twarzy. Jednocześnie zamaskowanie pryszczy i ich leczenie możliwe jest dzięki stosowaniu korektora antybakteryjnego – tego typu produkty często mają zielonkawy kolor.

 

Korektor w płynie może lepiej wyglądać na twarzy niż korektor w sztyfcie, bo nie podkreśla nierówności na skórze. Z kolei korektor w sztyfcie może uwydatnić fakturę cery, ale też zminimalizować wrażenie wypukłości, w zależności od sposobu aplikacji i cech konkretnego produktu. Niezależnie od formuły – płynnej, kremowej czy w sztyfcie – korektor należy nakładać wyłącznie punktowo na twarz, w minimalnej ilości i dobrze rozcierać jego granice. Przypudrowanie korektora sprawia, że w trakcie dnia nie ściera się ani nie rozmazuje.

 

Zatuszowanie pryszczy na cerze trądzikowej – pielęgnacja, baza, podkład i pudry

 

Efektywnym sposobem na to, jak zatuszować pryszcze na całej twarzy, jest stosowanie jednocześnie korektora miejscowo, podkładu na całą twarz i pudru. Podkład do cery trądzikowej powinien być dobrze kryjący, ale lepiej unikać produktów do tzw. zadań specjalnych, czyli mocno zastygających na twarzy. Aplikując je niewprawnie, można stworzyć efekt maski i dodatkowo podkreślić niedoskonałości.

 

Podkłady kryjące na twarz z trądzikiem należy nakładać pędzlem lub gąbką i narzędzie myć, a najlepiej także odkażać po każdym użyciu, by zapobiegać namnażaniu bakterii i roznoszeniu trądziku po twarzy. Podkład i korektor warto przypudrować, żeby utrzymały się jak najdłużej. W tym celu można użyć pudru matującego, np. pudru bambusowego lub ryżowego, które mają silne właściwości matujące. Nie należy stosować rozświetlacza na obszary twarzy z niedoskonałościami, ponieważ może on podkreślić fakturę skóry.

 

Jak zatuszować pryszcze na twarzy i uniknąć podrażnienia cery oraz wysypu kolejnych krost? Kluczem jest pielęgnacja dostosowana do skóry. Należy pamiętać, że nawet przetłuszczająca się cera wymaga nawilżenia, a nie tylko ciągłego przesuszania. Warto sięgnąć też po peelingi enzymatyczne, które przyspieszają złuszczanie naskórka i redukowanie niedoskonałości. Pod makijaż najlepiej stosować poza kremem bazę dostosowaną do potrzeb cery. To posunięcie może przedłużyć trwałość makijażu i zwiększać komfort jego noszenia.

 

Bardzo ważną kwestią jest też dokładny demakijaż. Cera problematyczna co wieczór powinna być oczyszczana z makijażu i łoju oraz innych zanieczyszczeń, a następnie pielęgnowana wedle potrzeb.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17