kwiatek w ustach
Flickr/Hamed Saber/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Makijaż permanentny – obawy i korzyści

kwiatek w ustach
Flickr/Hamed Saber/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Makijaż permanentny przypomina tatuaż – do 3-4 warstwy skóry za pomocą specjalnego urządzenia i igły wprowadza się pigment dopasowany do urody kobiety. Wykonanie profesjonalnego makijażu trwa średnio 60 minut. Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto poszukać fachowego gabinetu, w którym pracuje linergistka (osoba specjalizująca się w makijażu permanentnym).

Zalety makijaż permanentnego

Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny przede wszystkim ze względu na wygodę. Oto główne zalety profesjonalnego makijażu z użyciem barwników:

  • Trwałość

Makijaż permanentny daje widoczny efekt przez kilka lat! To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zabieganych, kobiet uprawiających sporty wodne bądź uczulonych na składniki kosmetyków.

  • Makijaż permanentny pozwala zatuszować niedoskonałości skóry

Profesjonalny makijaż uwydatni usta, zagęści przerzedzone brwi i rzęsy, podkreśli linię oczu. Profesjonalny makijaż pokrywa blizny, plamy oraz przebarwienia skórne.

  • Naturalne składniki

Do makijażu permanentnego używa się naturalnych barwników. Pigmenty nie są toksyczne oraz nie powodują alergii. Należy koniecznie sprawdzić, czy igły używane są w gabinecie jednorazowo.

  • Korekta makijażu

Jeśli makijaż permanentny nie wyjdzie tak, jak tego oczekiwałaś, zawsze można wykonać korektę. Profesjonalne gabinety mają tę usługę wliczoną w cenę zabiegu.

Wady makijażu permanentnego

Niestety, makijaż permanentny ma także minusy. Oto one:

  • Koszt zabiegu

Opłata za makijaż permanentny uzależniona jest od części ciała, na jakiej się go wykonuje. Ceny orientacyjne wynoszą: brwi – 1000-1500 złotych, usta – 700-1500 złotych, oczy – 200-1000 złotych, zestaw 3000-4000 złotych.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Na makijaż trwały nie mogą sobie pozwolić osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę oraz kobiety w ciąży i kobiety karmiące.

Ból podczas wykonywania trwałego makijażu

Osoby nieodporne na ból bardzo odczują wkłucia igłą. Profesjonalny makijaż wykonuje się przy znieczuleniu (dentystycznym lub przy użyciu kremu).

Ograniczenia po wykonaniu makijażu permanentnego

Siedem dni po zrobieniu makijażu trwałego, do mycia twarzy należy używać wyłącznie wody, mleczka lub toniku. Przez dwa tygodnie od zabiegu nie można chodzić na basen, do sauny, solarium oraz należy unikać kontaktu ze słońcem.

Po zabiegu mogą, ale nie muszą wystąpić następujące skutki uboczne:

1) Opuchnięta i zaczerwieniona skóra

Przez 1-2 dni po zabiegu skóra w miejscu wykonania makijażu permanentnego może być podrażniona, zwłaszcza policzki i usta. Najmniej problemu sprawiają brwi.

2) Złuszczanie się skóry, które powoduje „znikanie” makijażu

Aby utrzymać koloryt makijażu permanentnego, dobrze jest raz w roku go uzupełniać w salonie kosmetycznym. Nie jest o konieczne w przypadku kobiet, które wolą bardziej subtelny makijaż.


 

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30